Можливо, ви не знали, що у кишечнику живе величезна кількість бактерій, які відповідальні за засвоєння організмом корисних мінералів та вітамінів з їжі. Всі ці мікроорганізми мирно співіснують у мікрофлорі, допоки її не зруйнує зовнішній чинник.
Причини різні: отруєння, хвороба, погане харчування, стрес, прийом антибіотиків тощо. Як наслідок людина відчуває здуття, біль, важкість, починається діарея.
Як після такого відновити нормальну мікрофлору кишечника та позбавитися небезпечних симптомів? Напевне знають в аптеці “Бажаємо здоров’я”, де ви знайдете препарати для відновлення мікрофлори кишечника різного спектру дії. Але, крім медикаментозного, є й інші способи повернути все, як було.
Дієта та зміна харчових звичок
Відновити здорову мікрофлору та полегшити стан пацієнта можна за допомогою правильного харчування та вживання окремих продуктів. Терапевтичний раціон має обов’язково включати достатню кількість білків, жирів та вуглеводів, а також природні лакто- і біфідобактерії, які містяться у кисломолочних продуктах.
Ще для нормальної роботи кишечника потрібна клітковина з овочів та фруктів та корисні амінокислоти, джерелами яких є курятина, яловичина, горіхи, риба. Збалансувати кишкову флору можна, якщо їсти продукти, багаті на поліфеноли, а саме чорний шоколад, пити зелений чай та каву.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Як ще можна оздоровити кишечник без ліків
Ще одна порада: постійно бути у русі. Фізичні вправи стимулюють збільшення корисних бактерій, які можуть підвищити імунітет слизової оболонки кишечника.
Дослідження свідчать, що токсичні речовини сигаретного диму порушують баланс мікрофлори кишечнику. Тому палінню кажемо “Ні”.
І ще: переконайтеся, що п’єте достатньо рідини – негазованої мінеральної води, чистої питної води та трав’яного чаю. Це попереджає закрепи та нормалізує процес випорожнення.
Біодобавки та лікарські засоби
Деколи для нормалізації мікрофлори зміни меню та спорту недостатньо, потрібні підібрані лікарем препарати.
Це можуть бути:
- антибіотики – для усунення патогенних бактерій;
- пребіотики – для відновлення мікрофлори;
- пробіотики – для “заселення” кишечника корисними живими бактеріями;
- ферменти – для покращення травлення, що полегшує подальшу роботу кишечнику.
Звісно, ліки діють на організм неоднаково. Недарма фармкомпанії випускають препарати у різних формах: гранули, краплі, суспензії, пігулки, порошок. Загалом всі препарати для відновлення мікрофлори мають профілактичну дію та запобігають розвитку патогенів. Також медикаменти знижують рівень рН у кишковому тракті та продукують бактеріоцини – речовини з антибактеріальною активністю.
Щоденне дозування медикаментів має визначити лікар. Не нехтуйте правилами безпеки прийому лікарських засобів, адже самолікування може вам нашкодити.