Як стати донором яйцеклітин

Донорські яйцеклітини (ооцити) допомагають парам із жіночим безпліддям стати батьками. Донором ооцитів може стати жінка віком від 18 до 35 років, психічно та фізично здорова, без шкідливих звичок. Щоб стати донором, необхідно пройти ретельне медичне обстеження. Якщо вас цікавить це питання, рекомендуємо громадську організацію Донори за Життя.

Якщо у жінки порушено процес дозрівання або повністю відсутні власні яйцеклітини (синдром передчасного виснаження яєчників, результат операцій на репродуктивних органах, завершений репродуктивний період жінки), лікарі рекомендують використовувати донорські ооцити для зачаття та народження дитини. Також буває, що у майбутньої мами існують ризики передати дитині тяжке генетичне захворювання, у цьому випадку також потрібні донорські ооцити. Донорство яйцеклітин – це насамперед допомога жінкам, які мріють про дітей. Але, крім цього, жінка-донор отримує гідну винагороду за наданий біоматеріал. Однак не варто йти на це лише з фінансових міркувань.

Як стати донором?

Стати донором ооцитів може будь-яка жінка віком від 18 до 35 років, без уроджених та інфекційних захворювань, психічно здорова.

Донорам ооцитів необхідно буде пройти обстеження. Крім того, всі кандидати в донори проходять додаткове генетичне тестування.

Після проходження всіх обстежень фахівці Репробанку повідомлять кандидата про результат. Якщо вона позитивна, то жінка починає підготовку до донорства яйцеклітин. Персональна інформація про донорів не розголошується, усі донори яйцеклітин анонімні.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Як відбувається забір яйцеклітин?

  • Первинна консультація донора
  • Здача необхідних аналізів та відвідування фахівців
  • Підпис договору та поінформованої згоди
  • Медикаментозна стимуляція яєчників для виклику супер овуляції. Триває близько 2 тижнів.
  • Пункція ооцитів (отримання ооцитів)
  • Заморожування ооцитів

Скільки платять?

Донор може отримувати винагороду кілька тисяч доларівна рік. Здавати яйцеклітини можна не частіше ніж один раз на три місяці.

Навіщо зберігати яйцеклітини?

Кожна жінка народжується з обмеженою кількістю яйцеклітин (ооцитів), які витрачаються протягом репродуктивного періоду життя. Щомісяця в яєчниках жінки дозрівають 1-2 яйцеклітини; найздоровіші та найсильніші дозрівають першими, тому у жінки після 35 років збільшується ризик виникнення генетичних змін у дозріваючих ооцитах.

Крім того, передбачити, що чекає на жінку в репродуктивний період її життя, на жаль, неможливо:

  1. Рання менопауза у 10% жінок
  2. Стреси, погана екологія, шкідливі звички
  3. Онкологічне захворювання
  4. Операції на органах репродуктивної системи

Всі ці фактори можуть призвести до безпліддя у ранньому віці.

Також найчастіше в сучасному світі жінки свідомо приймають рішення відкласти вагітність на пізніший термін, щоб побудувати кар’єру та здобути фінансову незалежність.

Якщо на даному етапі свого життя Ви не готові або не можете дозволити собі завагітніти, але плануєте мати дітей надалі, це можливість з біострахування репродуктивної функції – збереження яйцеклітин.