Як підготуватися до УЗД черевної порожнини?

621

Огляду лікаря і зібраного під час прийому анамнезу, найчастіше, буває недостатньо для постановки точного діагнозу і призначення лікування. Особливо, якщо мова йде про черевну порожнину. Розташування внутрішніх життєво важливих органів не дає можливості поставити точний діагноз, або підтвердити його без інструментальної діагностики. Щоб отримати максимально інформативний результат дослідження, до процедури обстеження необхідно правильно підготуватися. Розповідаємо, як це зробити.

В яких випадках призначають УЗД органів черевної порожнини?

У порівнянні з іншими дослідженнями – рентгеном і КТ, УЗД печінки у Львові абсолютно безпечний і може призначатися дітям з народження, а у дорослих проводитися без тимчасових інтервалів між діагностиками. УЗД дає уявлення не тільки про патології в конкретному органі, але і дозволяє його виміряти, оцінити стан тканин і структуру. Направлення на це дослідження видають терапевти, лікарі загальної практики і практично всі вузькі фахівці: від гінекологів і урологів до неврологів.

Ультразвукові хвилі дозволяють визначити:

розмір;
форму;
цілісність;
відповідність анатомічним нормам;
місце розташування;
скоротливі здібності;
рівень перистальтики органів черевної порожнини.

Як роблять УЗД черевної порожнини?

УЗД діагностика дозволяє візуалізувати на екрані внутрішні органи і тканини. Для цього пацієнт лягає на кушетку. Йому наносять на живіт безпечний для здоров’я гіпоалергенний гель, який забезпечує стійкий зв’язок датчика ультразвуку з тілом людини, запобігає проникненню повітря і дозволяє приладу безперешкодно рухатися по шкірі. Лікар переміщує датчик по животу і фіксує дані в електронному протоколі. Процедура займає від 20 хвилин до години.

Основна складність, з якою стикаються фахівці при проведенні ультразвукової діагностики черевної порожнини – бульбашки газів, які перешкоджають проникненню ультразвукових хвиль до обстежуваного органу. Зменшення газоутворення дозволяє отримати достовірні дані про органах і тканинах черевної порожнини.

Особливою попередньої підготовки для проведення УЗД черевної порожнини не потрібно. Однак, якщо діагностика проводиться вранці, напередодні дозволена легка вечеря до 20.00, а з ранку не можна їсти і пити.

Якщо УЗД призначено на вечірній час, вранці дозволений легкий сніданок, але останній прийом їжі і рідини повинен бути за 6-8 годин до дослідження. Крім того, за три доби бажано почати дотримуватися дієти, яка допомагає знизити газоутворення.

Основа підготовки – дотримання правил, які ми підготували у вигляді інструкції:

  • не вживати в їжу продукти, що викликають бродіння;
  • не порушувати періодичність прийомів їжі: їсти не рідше, ніж через кожні 4 години (порції не більше стиснутого кулака);
  • дотримуватися питного режиму: за годину до і через годину після їжі можна випити склянку води або чаю. Загальний обсяг рідини в добу – не менше 1,5 літрів;
  • останній прийом їжі за 6-8 годин до УЗД;
  • на ніч напередодні обстеження необхідно прийняти будь-який адсорбент – активоване вугілля, «Смекта» або «Полісорб»;
  • необхідно виключити прийом інших ліків. Якщо якісь препарати необхідно приймати регулярно, це потрібно обговорити з лікарем;
  • куріння в день діагностики бажано виключити;
  • пацієнтам, які відчувають труднощі з регулярним випорожненням кишечника, слід зробити клізму напередодні діагностики.

УЗД виконується натщесерце. Але є ряд виключень, пов’язані зі здоров’ям і станом пацієнтів.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!