Як обрати сушарку рушників

Сушарки для рушників важливі: вони підігрівають повітря у ванній кімнаті і сушать білизну. Трапляється, що вони виходять з ладу або перестають задовольняти господарів розмірами, температурою, зовнішнім виглядом. Тоді їх замінюють.

Роблять сушарки для рушників з чорної сталі, нержавіючої сталі, латуні, міді та їх сплавів. Розрізняються вони розмірами, способами підключення, потужністю нагрівальних елементів, можливістю регулювання температури та дизайном. Ну і, відповідно, ціною.

Сушка для рушників електрична працює від електромережі, тому не залежить від опалення або гарячого водопостачання.

Електросушарки монтують на стіні за допомогою кронштейнів або встановлюють на підлозі. Другий варіант зручний тим, що його можна поставити не тільки у ванній, але і в інших приміщеннях.

Середня потужність – 150 Вт, що можна порівняти зі споживанням електроенергії телевізором або парою ламп розжарювання.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Максимальна температура нагрівального елемента – 70 градусів. Випускають моделі, де температура регулюється за допомогою автоматики або вручну.

Розрізняють рідинні («мокрі») та кабельні («сухі») електросушарки.

У «мокрих» по трубах циркулює рідкий теплоносій (масло або антифриз), що нагрівається знизу.

У сухій сушарці рідини немає. У неї вмонтований нагрівальний кабель, на кшталт тих, що встановлюють в теплих підлогах.

При виборі між «сухим» та «мокрим» варіантами враховуйте такі фактори:

«Сухі» дешевші «мокрих», тому що простіші за конструкцією, але рідинні потужніші. Однак і електроенергії вони споживають більше.

Кабельні встановлюють у будь-якому положенні, рідинні тільки у вертикальному, оскільки теплоносій у них рухається завдяки конвекції.

«Сухі» прилади нагріваються протягом 20-30 секунд, але так само швидко остигають. У рідинних пристроях теплоносій нагрівається довше, але після вимкнення тримає тепло до півгодини.

Для живлення електросушителя у ванній кімнаті використовуйте розетки з класом захисту не нижче 54 за міжнародним стандартом IP, оскільки ця кімната відноситься до приміщень з високою вологістю. Також встановіть пристрій захисного вимкнення.

Водяна сушарка для рушників – фігурна труба, підключена до труб опалення або гарячого водопостачання.

Виробники пропонують такі варіанти зовнішнього вигляду водяних сушарок:

  • П-подібні;
  • М-подібні;
  • змійка;
  • зигзаг;
  • стаціонарні, поворотні та мобільні;
  • дизайнерські рішення.

У Європі сушарки для рушників підключають до труб опалення, в яких циркулює теплоносій, очищений від розчиненого кисню, що руйнує метал. Тому сушарки для білизни там роблять, у тому числі, із звареної тонкої чорної сталі та не захищають зсередини від корозії.

В Україні рушникосушки підключають до труб опалення і до труб гарячого водопостачання (ГВП). У трубах ГВП вода містить кисень, причому що вища температура, тим більше. Тому українські  радіатори захищені від корозії ззовні та зсередини. Крім того, сталеві витримують випробувальний тиск до 22,5 атмосфер (1 атмосфера – 760 мм.рт. стовпа). Робочий тиск для сталевих сушки для рушників становить 12-15 атмосфер.

Сушки для рушників з латуні і міді в 70 разів краще, ніж сталь, протистоять корозії. Крім того, коефіцієнт теплопровідності латуні в 2 рази вищий, ніж у чорної сталі, і в 4 рази вищий, ніж у нержавіючої сталі. Відповідно, з двох сушок для рушників однакової конфігурації і розміру, латунний буде в стільки ж разів більше віддавати тепла в навколишній простір.

У той же час мідь та латунь — м’які метали, тому вироби з них деформуються при випадкових ударах та механічних напругах.