Як обрати ковдру

Вибір ковдри — справа складна та відповідальна. Як вибрати, щоб ковдра задовольняла всі ваші потреби?

Звичайно, яка найкраща ковдра, вибирає кожен для себе сам. Одні люди віддають перевагу легким невагомим перинам, інші не можуть заснути без відчуття на собі ваги улюбленої товстої вовняної ковдри.

Але при цьому обов’язково під ідеальною ковдрою саме вам має бути тепло, але не спекотно. Щоб забезпечувати максимально комфортні умови для сну, ковдра повинна відмінно відводити вологу, що виділяється тілом, і пропускати повітря, дозволяючи шкірі дихати. Розберемося докладніше, як вибрати ковдру.

Головне в ковдрі – наповнювач. Саме від його типу залежать тепло, вага, повітропроникність, ціна та особливості догляду за виробом. Хтось віддає перевагу пуху та шерсті, а хтось шукає екзотичні чи гіпоалергенні наповнювачі. У будь-якому випадку, щоб правильно вирішити, яку вибрати ковдру, потрібно розглянути всі варіанти, врахувати переваги та недоліки різних наповнювачів.

Пухові ковдри відомі своїми зігріваючими здібностями, неймовірною легкістю та довговічністю. Вони чудово пропускають повітря і вбирають вологу, прослужать вам 15-20 років. Рекомендуємо зимову касетну ковдру.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Щоправда, від вибору пухової ковдри краще утриматися алергікам. А також варто вибрати ковдру з іншим наповнювачем, якщо ви не готові доглядати виріб – періодично провітрювати його і проводити сухе чищення.

Не меншою популярністю серед тих, хто думає, яку ковдру краще вибрати, користуються моделі з вовни. Це найважчі ковдри. Вони добре зігрівають і вбирають вологу, а також знімають м’язову та нервову напругу, сприятливо впливають на суглоби.

Вовняні ковдри при правильному догляді служать до 15 років, але можуть викликати алергічні реакції.

Якщо ви вирішили вибрати вовняну ковдру, вам є широкий вибір ковдр з вовни: ковдри з овечої вовни – недорогі, важкі та теплі, найкращий вибір – вовна мериноса (елітної австралійської породи овець); ковдри з верблюжої вовни – легші та тепліші, за рахунок високої кількості ланоліну цінуються за свою оздоровлюючу дію; ковдри з кашеміру – теплі, легкі та дуже м’які, виробляються з пуху (підшерстка) кашмірської гірської кози, що вирощується у суворих кліматичних умовах Гімалайських гір; ковдри з вовни альпаки – одні з найтепліших, легких та екологічних, оскільки ці родичі лами проживають лише високо у горах Південної Америки.

Незважаючи на те, що шовкові ковдри бувають і зимовими, вони ідеально підходять для літа. Під шовковою ковдрою не буває спекотно. Шовкові ковдри добре регулюють температуру тіла, забезпечують приємний прохолодний ефект. Вони міцні, довговічні та чудово вбирають вологу.

Крім того, шовкові ковдри не просто гіпоалергенні, а повністю виключають появу пилових кліщів. Тому найкраще для алергіків – вибрати шовкову ковдру.

Останнім часом примхливі соні дедалі частіше зупиняють вибір на ковдрах, виготовлених на основі рослинних волокон. Такі моделі ідеально підходять для всіх сезонів, не викликають алергічних реакцій, приваблюють легкістю та простотою у догляді.

Сьогодні у продажу можна легко знайти як ковдру зі звичної бавовни і добре відомого, але менш поширеного льону, так і волокон бамбука, евкаліпта, що стрімко набирають популярність. І навіть ще більш екзотичних наповнювачів із пальми, кукурудзи, кропиви чи водоростей.

Кожне волокно надає ковдрі своїх особливих властивостей, але при цьому всі вони добре дихають і відводять надлишок вологи.

Класичний та відомий багатьом з дитинства варіант — ватяна ковдра. Під ним тепло за будь-якої погоди, але слід врахувати, що щільна бавовняна вата погано дихає, накопичує вологу, вбирає запахи і з часом збивається в грудки. Тому краще вибрати сучасну ковдру бавовняну – легку, красиву і комфортну. Такі моделі легко стираються та сушаться, виділяються чудовими показниками терморегуляції та легкістю.

Все більше набирають популярності бамбукові ковдри. Бамбукове волокно міцне та довговічне, а також славиться бактерицидними властивостями. Під бамбуковою ковдрою прохолодно навіть у спеку. Воно підтримує в ліжку ідеальну температуру та вологість.

Синтетичні ковдри належать до найбюджетніших. Вони гіпоалергенні, легко стираються у звичайній пральній машині і швидко сушаться.

Відомі багатьом синтепонові ковдри добре зігрівають, але при цьому погано пропускають повітря, не дають дихати шкірі, змушують розкриватися вночі.

Найкраще вибирати ковдри із сучасних замінників пуху на кшталт екофайбера, холлофайбера або комфорелі. З огляду на властивості цих наповнювачів, їх можна об’єднати під поняттям “штучний пух”. Це особливий вид волокна, порожнистого всередині, за рахунок чого воно особливо добре зберігає тепло. А пружна структура наповнювача відмінно тримає об’єм, не ті