Як обрати бігову доріжку для дому

642

Найпопулярнішим і ефективним кардіотренажерів для дому є бігова доріжка. Але в зв’язку з популярністю цього тренажера, сильно зростає кількість пропозицій на ринку, часто буває дуже складно купити бігову доріжку і вибрати те, що вам потрібно.

Механічні не мають двигуна, який відповідає за рух, тому потрібно фізично прокручувати його ногами під час бігу. Така система не дозволяє полотну рухатися плавно, рівномірно, через що комфорт і ефективність тренування сильно падає, а навантаження на колінні суглоби, хребет зростає.

Магнітні найбільш наближені до типу механічних, але мають більш плавний хід, так як полотно приводиться в рух за рахунок впливу магніту спільно із зусиллями людини.
Електричні обладнані повноцінним двигуном, що відповідає за рух полотна в деяких випадках, за його підйом. Такі моделі більш зносостійкі, ефективні через рівномірний рух і можливості індивідуалізації параметрів, будь то швидкість або нахил. Тому ми рекомендуємо вибирати саме такий тип.

Після того як ви підібрали клас доріжки, зразковим бюджетом, найбільше уваги варто приділити характеристикам, безпосередньо впливає на ефективність, комфорт і безпеку тренувань. Це:

  • потужність двигуна;
  • ширина, довжина полотна;
  • можливість його підйому;
  • амортизаційна система.

Всі тренажери підбираються відповідно до зросту користувача, його ваги і з передбачуваної інтенсивності занять. Якщо займатися буде кілька людей, то за основу беруться параметри найвищого і важкого користувача.

Починати підбір варто з визначення оптимальної ширини довжини полотна. Краще заздалегідь визначитися, для чого купуєте: ходьби чи бігу.

Зі ростом до 180 сантиметрів мінімальна підходяща ширина полотна для ходьби повинна становити 40 сантиметрів. Якщо планується біг, то при таких параметрах ширина повинна бути не менше 42 сантиметрів, щоб користувач відчував себе комфортно, не зачіпав за бічні частини тренажера. Більш високим людям краще вибирати шириною від 46 см.

Варто відзначити, що втома під час бігу сильно підвищує ризик оступитися на вузькій біговій зоні, що є ще однією причиною вибору більш широкого полотна при інтенсивному бігу. Оптимальна ширина полотна, повинна бути не менше 50 сантиметрів. Безумовно, чим ширше бігове полотно, тим комфортніше тренування при будь-якому зростанні.

Довжина грає менш важливу роль в комфорті тренувань. Для того щоб комфортно відчувати себе при бігу, людям з ростом до 180 сантиметрів буде комфортніше на полотні з довжиною 120-130 сантиметрів і вище. Більш високим людям рекомендується полотно від 140 сантиметрів. Це пояснюється тим що довжина зони для бігу ніяк не обмежує рухів людини, при збереженні невеликого запасу спереду і ззаду бігун відчуває себе комфортно.

Другий важливий показник, це амортизаційна система. Ударне навантаження на колінні суглоби і хребет можна компенсувати хорошою системою амортизації. Підбираючи доріжку з амортизацією, потрібно розуміти інтенсивність майбутніх тренувань.

При ходьбі ударне навантаження не таке велике, як при бігу, тому саме при бігових тренуваннях амортизація займає найважливіше місце. Основа будь-якої амортизації бігової доріжки – це еластоміри, пружини або їх комбінація. Вони розташовуються між декою і рамою тренажера, і приймають основне ударне навантаження на себе.

Третій показник – це потужність двигуна, що вимірюється в кінських силах. Чим вище показник потужності двигуна, тим надійніше тренажер. При цьому гнатися за позамежними потужностями, особливо вибираючи доріжку для дому, не варто.

Вдалих тренувань!

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!