Як доглядати за сріблом?

Срібло має дивовижну властивість – що довше його носять, то довше воно зберігає свій м’який блиск. Однак срібло – метал м’який і вимагає дбайливого ставлення. Срібні прикраси з часом тьмяніють і втрачають свій блиск. Срібні вироби 925 проби складаються з 92,5% срібла і 7,5% міді. Завдяки міді виріб стає більш міцним до стирання і деформації. В результаті виходить сплав з двох сильно схильних до окислення металів. Знаходження срібла і міді на повітрі призводить до утворення їх сульфідів (чорний наліт на виробі) і оксиду міді (червонувато-коричневий відтінок).

Кожна людина, яка вирішила купити срібло, стикалася з проблемою їх потемніння.

Як доглядати за сріблом?

Наприклад, наші бабусі для очищення срібла використовували звичайну соду. Вона, звичайно ж, допомагала позбутися від нальоту і потемніння, але й залишала на поверхні виробів практично непомітні подряпини. Через них прикраса тьмяніла і втрачала блиск. Навіть і зараз деякі люди чистять срібні прикраси і столові прибори содою.

Однак прогрес, як відомо, не стоїть на місці. Тому для догляду за виробами зі срібла з’явилося кілька спеціальних засобів.

Креми, розчини, рідини можна придбати в ювелірних магазинах і на спеціалізованих виставках. Наносити засоби рекомендуємо на м’яку фланелеву серветку. Приклавши трохи зусиль, ви безсумнівно побачите результат: прикраса отримає блиск і посвітлішає. Акуратно використовувати креми, рідини і розчини потрібно при чищенні прикрас зі вставками з каменів або емалі. Речовини можуть пошкодити їх структуру, через що коштовність і зовсім буде зіпсована.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Як чистити срібні прикраси в домашніх умовах?

І якщо соду, як ми сказали вище, використовувати не варто, то звичайне мило або нашатир ніяк не зашкодять прикрасам зі срібла.

Приготуйте мильний розчин і покладіть туди прикраси на 10-15 хвилин. Потім промийте їх звичайною водою і видаліть залишки вологи м’якою тканиною.

Допомогти в видаленні нальоту і потемніння може і відомий нашатир.

Додайте столову ложку речовини на літр води, ретельно перемішайте їх в одній ємності і опустіть туди прикраси на чверть години. Потім помийте срібні предмети в теплій воді і насухо витріть їх.

Як зберегти блиск і первозданність срібних прикрас?

Знімайте прикраси, коли виконуєте домашню роботу, миєте руки або лягаєте спати.

Бережіть срібло від ртуті. Ртуть може міститися в відбілюючих косметичних засобах і лікарських мазях, і навіть в малій кількості здатна руйнувати срібло.

Ми рекомендуємо чистити ваші прикраси один раз на місяць і частіше протирати їх фланеллю або замшею. Якщо срібний виріб без чорніння і каменів, то допомогти може нашатирний спирт і тепла вода, як в описі вище. Вироби зі срібла з чорнінням можна очистити, помістивши їх в розчин будь-якого засобу для миття посуду. Потім прополоскати в чистій воді, протерти і відполірувати м’якою ганчіркою. На особливу увагу заслуговують срібні прикраси з камінням і вставками на клею. Замочування, натирання, чистка щіткою можуть виявитися згубними! В цьому випадку вам краще звернутися до професіоналів.

Доглядайте за своїми виробами з срібла і залишайтеся чарівні!