Які типи зимових шин бувають?

470

Зимові шини свої кращі властивості демонструють, коли температура на вулиці опускається нижче +7 градусів. Склад гуми і малюнок протектора зимових шин розроблені таким чином, щоб при мінусових температурах зчеплення з дорогою було максимальним; гарний вибір зимових шин є на цьому сайті https://asva.ua/catalog/by_size/?season=5.
Критерій вибору: умови їзди. Спочатку треба зрозуміти, якими шляхами доводиться найчастіше їздити. Якщо використовуються міські дороги і шосе, рекомендуємо вибрати зимові шини центральноєвропейського типу. Якщо взимку часто доводиться їздити по погано очищеним від снігу і обмерзлих дорогах, то найкращим вибором стануть шини з шипами. Якщо часто доводиться їздити по погано очищеним дорогах, але Ви хочете придбати шини без шипів, то Вам підійдуть зимові шини скандинавського типу з більш м’яким складом гуми.
Зимові шини центральноєвропейського типу використовуються і як всесезонні шини. Це найбільш підходящий вибір для автомобілістів, які переважно їздять по регулярно очищуваній від снігу міських вулицях і шосе. Завдяки середньом’якому складу гуми, гідністю цих шин є властивості зчеплення, керованість і менша зношуваність при поїздках по сухому або мокрому асфальту. Це хороший компромісний варіант вибору шин для використання протягом всього року на автомобілях, пробіг яких не перевищує 10 000 км за рік. Мінуси шини: менша пристосованість до їзди по льоду і глибокому снігу.
Скандинавський тип зимових шин. Хороша альтернатива шипованим шинам, призначаються для суворих зимових умов. М’який склад гуми на блоках протектора забезпечать чудове зчеплення з зимовою дорогою, і тільки на льоду така шина трохи поступається властивостям шипованої покришки. Єдині мінуси: керованість на чистому асфальті і посилена зношуваність при температурі понад +7 градусів. Приклади: General Tire Altimax Nordic, Goodyear Ultra Grip Ice 2, Continental ContiVikingContact 6 або Nokian Hakkapeliitta R2.
Шиповані зимові шини. Хороший вибір для автоводія, який хоче відчувати себе впевнено в будь-яких зимових умовах: як в засніженому дворі приватного будинку, так і на зледенілих і неочищених від снігу сільських дорогах. Перевага зимових шипованих шин – поїздка по льоду. Мінуси: необхідність обережного гальмування на мокрому асфальті і кругляку, високий рівень шуму при поїздці по асфальту. Приклади: General Tire Altimax Arctic, Goodyear Ultra Grip Ice Arctic, Continental ContiIceContact 2 або Nokian Hakkapeliitta 8.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!