Як правильно обрати квартиру: думка експертів

172

Збираючись придбати житло, люди неминуче стикаються зі стресом, порівняти який можна хіба що зі стрибком з парашутом або іншим екстремальним видом спорту, де людина перебуває в стані психологічної напруги. Пов’язане це з острахом відчути розчарування в придбаному житлі. Чому ж люди не можуть знайти той варіант, що буде влаштовувати їх повністю? Справа в тому, що обираючи квартиру, всі орієнтуються на власні індивідуальні переваги та пріоритети, а універсальної формули визначення «ідеальної квартири» просто немає. Комусь в житлі важлива – освітленість, інші шукають максимального простору квартиру, а для третього пріоритетна близькість зеленої зони, де можна щодня гуляти з собакою. До речі, одним з варіантів такого житла є квартира у Вишгороді у ЖК “Зіркова вежа”.
Як же знайти те, що найкращим чином буде відповідати всім потребам? Спочатку слід визначитися, чи буде квартира знаходитися в щойно побудованому будинку, або краще підшукати житло в уже обжитому районі. Вторинне житло – це квартира, в якій вже хтось жив, і яка вже мала власників. Тому квартири в зданій в експлуатацію новобудові є власністю забудовника і вважаються вторинним житлом. Первинне житло – це виключно квартира в новобудові, причому в будинку, що будується, житло не купується, а інвестується.
Головним недоліком вторинного житла є те, воно не нове. А значить, новим власникам доведеться зіткнутися зі старою проводкою і сантехнікою. Труби можуть текти, розетки іскрити, а зі стелі може сипатися штукатурка. Хоча догляд за такою квартирою не дуже дорогий, але підтримувати в гідному стані її доведеться постійно, що забирає чимало часу. До того ж проживання в старій квартирі, в порівнянні з новобудовою, може виявитися не настільки комфортним. Під’їзди побудованих часом кілька десятиліть тому будинків охороняються у кращому випадку тільки домофоном або кодовим замком, а мешканці новобудов сьогодні часто наймають консьєржа або сторожа.
Є у новобудов і інші переваги. Під’їзди тут набагато просторіші і чистіші, ніж в старих будинках, вищі стелі і зручніші ліфти. Є системи безпеки, а найголовніше, сучасні планування набагато комфортніше і більш продуманіше тих, що можна зустріти майже в усіх будинках радянської епохи. Та й відчувати себе першим і єдиним власником квартири, мабуть, приємніше.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!