Як правильно користуватися кредитною карткою

Є декілька основних правил, яких варто дотримуватися користувачу кредитної карти.

  1. Кредитна карта – це не кредит.
  2. Мінімальний платіж – це не платіж.
  3. При правильному використанні кредитної картки – банк платить вам.

Тепер розглянемо кожен пункт більш докладно. Кредитна карта – це не кредит. Припустимо? «Але вона ж називається кредитна! І з неї можна зняти гроші!» – вигукне хтось  і буде правий. Так чому ж кредитна картка не кредит? Розглянемо типовий приклад:
Сума кредиту: 100 000 гривень. Відсоткова ставка: 19%. Термін кредиту: 12 місяців. Сума щомісячного платежу: 9 216 грн. Переплата за відсотками за кредит: 10 588 грн. Підсумкова переплата з урахуванням комісій: 10 588 грн. Ефективна процентна ставка: 20,7%. Це кредит. Онлайн кредит без перевірок і дзвінків. Економте свій час використовуючи сервіс по підбору вигідних позик з мінімальною процентною ставкою. Оформлення займає не більше 15-и хвилин – найшвидше пропозицію на ринку!
А ось Кредитна карта. Сума кредитного ліміту: 100 000 гривень. Відсоткова ставка: 25%. Термін кредиту: не встановлено. Сума мінімального платежу: 6% від заборгованості. Зняття готівки в банкоматі: 2,9%.
Порахуємо переплату? Спробуємо. Беремо калькулятор, вбиваємо в нього вихідні дані. Ставимо термін погашення один рік і що ми бачимо? А бачимо ми дивну закарлюку долі. Рік пройшов, переплачено 21 624,94 гривень, а борг зменшився лише наполовину? Як так? Все просто і на порядку денному у нас другий пункт:
Мінімальний платіж – це не платіж! Здавалося б – що не так? Банк надсилає виписку, в ній зазначена сума, я її гашу. Але ні. Мінімальний платіж по кредитній карті – це той мінімум, який банк хоче від вас отримати за використання його коштів. Не варто звертати увагу на цей рядок в банківській виписці якщо ви не хочете платити банку багато і довго. Слово «мінімальний» бачите? Це та сума яку банк хоче від вас отримати і в такому випадку починають працювати відсотки нараховані в першому пункті. Ми ж відсотки платити не хочемо? Тоді почнемо розглядати пункт 3.
При правильному використанні карти банк платить вам! Як це зробити? Та дуже просто. Візьмемо для прикладу будь-яку кредитну карту з бонусною програмою. Скажімо monobank https://mobank.com.ua/ru/monobank_app/. Умови по картах можна подивитися на сайті банку.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал