Як обрати твердопаливний котел

285

Твердопаливний котел допоможе створити в будинку оптимальну атмосферу в холодний період. Його по праву можна назвати традиційним опалювальним засобом і в той же час віднести до сучасних і практичних рішень. Якщо ви прийняли рішення обігрівати свій будинок таким чином, то потрібно спершу визначитися, який твердопаливний котел ліпший.
Існує багато рекомендацій і технічних характеристик. Деякі опалювальні пристосування підійдуть для вашого приватного будинку, деякі ні. Зараз ми визначимося, який сучасний твердопаливний котел має найбільш економну витрату палива, який простіше в налаштуванні і експлуатації, і що слід врахувати при виборі. До речі, експерти рекомендують котли Мартен.
 
Котли різних моделей використовують різний тип палива. Це може бути вугілля, торф, дрова, пелети. Габарити також мають значення. Все це потрібно враховувати при виборі, адже така покупка робиться не на один рік. У цій статті ми не будемо розглядати промислові системи на твердому паливі т.д., а розберемо докладніше варіанти того, як обрати твердопаливний котел для приватного будинку, що підходить за всіма параметрами, зручності, витраті палива, комфорту, безпеці.
Сучасний твердопаливний котел: типи і моделі
Перше, чим різняться котли різних моделей і виробників, це паливо. У твердопаливних котлах можуть використовуватися такі види палива.
Вугілля. Для свого заміського будинку, це оптимальний варіант. Його переваги в тому, що не потрібно мати місце для зберігання дров, як у випадку з дров’яним котлом. У своїй роботі він повністю автономний. Низьку вартість має не тільки паливо, але й саме обладнання. Такі котли не потребують дорогого монтажу.
Дрова і пелети. Тут поєднується висока потужність, ефективність і економічність. Такий котел можна встановити на будь-якому об’єкті. Деревину і пелети легко купити в будь-якому регіоні, і ціна не буде бити по кишені з урахуванням економічності витрати, адже ККД тут доходить до 90%.
Піролізні котли. У них використовується тверде біопаливо. Це можуть бути сільськогосподарські і деревні відходи. На виході отримуємо високу теплопередачу і ККД в районі 85 – 92%. Перед тим як вибрати твердопаливний котел тривалого горіння потрібно все це врахувати і оцінити, чи легко буде дістати потрібне паливо для нього.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!