Як обрати профнастил – поради від "Крамбуд"

235

Профнастил або профлист різниться з вигляду, форми, висоти і ширини готового профілю. Від розміру і висоти готового профілю йдуть і назви марок профнастилу – С8, С10, С20, МП20, НС35, МП35, С44, НС44, НС57, Н60, Н75, Н114. Що більша цифра в марці профлиста, то вищий його профіль, відповідно, то вищі його несучі властивості за рахунок збільшення висоти ребер жорсткості і товщини металу. Зі збільшенням розміру профлиста (висоти профілю) збільшується і вага профнастилу на 1 м2.
При виробництві профнастилу прокатують метал будь-якої довжини від 0,5 м до 12 м під розміри замовника. Терміни виготовлення на виробництві 2-3 дні. Ви можете обрати зі складу готові мірні листи профнастилу стандартних довжин 2 м і кольорів, але це стосується тільки окремих марок профлиста. Весь профнастил може бути виготовлений в полімерному покритті будь-якого кольору або з простого оцинкованого металу.
Заводи профнастилу (профлиста) виготовляють готову продукцію в наступних товщинах металу – 0,35; 0,4; 0,45; 0,5; 0,55; 0,6; 0,7; 0,8 – 1,2 мм. Профлист в товщині 0,35 і 0,4 мм – це продукція економ і супер економ класу. Традиційні ГОСТи по покрівельному профлисту починаються від 0,5 товщини. Для деяких видів профлиста (фасадного, стінового і для паркану) оптимальною товщиною металу є 0,45 і 0,5 мм. Для несучих профнастилів рекомендована будівельними нормами товщина металу – від 0,7 мм і вище. Одним з магазинів, який продає профнастил, є Крамбуд https://krambud.com.ua/product-category/profnastil/
Профлист С8 традиційно вважається фасадною маркою (стіновий, для паркану). Характеризується найнижчою висотою профілю і однаковим розміром рівномірної трапеції з обох сторін аркуша. Профнастил с10 також є більшою мірою стіновим матеріалом, але з іншою формою трапеції. В окремих випадках його можна використовувати і в якості покрівельного покриття.
Профлист З20 – найпопулярніша покрівельна марка, яка застосовується як в промисловому будівництві, так і в малоповерховому котеджному. Такий матеріал з висотою профілю 18 мм має достатні ребра жорсткості, одночасно забезпечуючи хороший стік води з даху. Можливо використовувати профнастил З20 і з більш універсальною метою – і на покрівлі, і в якості стінового матеріалу. Покрівельний профлист с21 є на сьогоднішній день не менш затребуваною маркою. Розміри більш високого профілю 21 мм і широкий вибір товщини металу дають можливість ефективно використовувати його на покрівлях виробничих і громадських будівель великих площ. Однак на відміну від профлиста НС35 або НС44, несучих функцій у нього немає навіть при максимальній товщині.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!