Як обрати монітор

301

Якщо у вас стоїть застарілий монітор, і під час роботи у вас болять очі, тоді саме час задуматися над заміною цього обладнання. Технології у  цій сфері розвиваються стрімко, тому, фактично, щороку з’являються нові технології, адже виробники намагаються в умовах конкуренції забезпечити користувачам комфортну і безпечну роботу. Серед інших помітно виділяються монітори dell, які серед інших продає цей магазин. Вибирати сучасний монітор слід з вивчення кількох технічних характеристик.
Для початку необхідно розглянути габарити екранів, тут необхідно відразу визначиться, який розмір підходить саме вам, для вашого робочого місця, і з особистих переваг. Вибір діагоналі досить великий – починаючи з невеликих 15 дюймів і закінчуючи величезними 40 дюймовими, але тут більше важливий формат екрану.
Основні формати такі 5:4, 4:3, 16:9, 21:9, звичайно ж найбільш популярні і поширені у користувачів це 5 на 4 і 16 на 9 (даний формат вельми поширений, адже в ньому зняті більшість фільмів та ігри будуть більш оглядовими), останній це просто універсальне рішення. На додаток до всього у дисплеїв є ще й різна роздільна здатність, починаючи від XGA і закінчуючи 4K. Звичайно роздільна здатність пропорційно співвідноситься з форматом.
Крім діагоналі і формату є ще й такий важливий елемент, як тип матриці. Знову ж-таки, вибір дуже великий, але основні це TN і IPS. В сучасні дисплеї виробники встановлюють кілька типів матриць, у яких свої конкретні технічні параметри. Вивчати слід такі значення як: час відгуку, кут огляду, якість передачі кольору.
Ще декілька слів щодо діагоналі екрану. Якщо робоче місце просторе і є можливість відсунути монітор на відстань більше півтора метра, можна спокійно придивлятися до діагоналі в 27-32 дюйма. Зазвичай для домашнього користування вибирають монітори з діагоналлю 19-24 дюйма.
Також існує різне покриття екрану. Виробники оснащують свої дисплеї двома типами покриттів: глянсове покриття і матове покриття. Якщо людині доводиться багато працювати в сонячну погоду, то ліпше себе буде поводити  матове покриття, а в іншому особливої ​​різниці не спостерігається.
Якщо монітор має функцію 3D, то це природно відображається на його вартості. Але останнім часом все частіше користувачі починають стикатися з 3D-зображеннями, тому на майбутнє можна обрати дисплей з такою опцією.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!