Види поліетиленової продукції

 

Всі види поліетиленової продукції, одержувані різними методами знаходять широке застосування.

Велика частина продукції з поліетилену https://hzpk.ua/ru/catalog/polietilenovaya_plenka/ низької щільності служить пакувальним матеріалом, конкуруючи з іншими плівками (целофановій, полівінілхлоридної, поліетилентерефталатної і ін.), менша використовується для виготовлення різних виробів (сумок, мішків, облицювання для ящиків, коробок та інших видів тари).

Широко застосовуються плівки для упаковки замороженого м’яса і птиці, при виготовленні аеростатів і балонів для проведення метеорологічних досліджень верхніх шарів атмосфери, захисту від корозії магістральних нафто- і газопроводів. У сільському господарстві прозора плівка використовується для заміни скла в теплицях і парниках. Чорна плівка служить для покриття грунту з метою затримання тепла при вирощуванні овочів, плодово-ягідних і бобових культур, а також для вистилання силосних ям, дна водойм і каналів. Все більше застосовується поліетиленова плівка в якості матеріалу для дахів і стін при спорудженні приміщень для зберігання врожаю, сільськогосподарських машин та іншого обладнання.

З поліетиленової плівки виготовляють предмети домашнього побуту: плащі, скатертини, гардини, серветки і т.д. Плівка може бути нанесена з одного боку на різні матеріали: папір, тканину, целофан, металеву фольгу.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Армована поліетиленова плівка відрізняється більшою міцністю, ніж звичайна плівка такої ж товщини. Матеріал складається з двох плівок, між якими знаходяться армуючі нитки з синтетичних або природних волокон або рідкісна скляна нитка.

З дуже тонких армованих плівок виготовляють скатертини, а також плівки для теплиць; з більш товстих плівок – мішки та пакувальний матеріал. Армована плівка, зміцнена рідкісної скляної тканиною, може бути застосована для виготовлення захисного одягу і використана в якості обкладувального матеріалу для різних ємностей.

На основі плівок з ПЕ можуть бути виготовлені липкі (клеять) плівки або стрічки, придатні для ремонту кабельних ліній високочастотного зв’язку і для захисту сталевих підземних трубопроводів від корозії. Поліетиленові плівки і стрічки з липким шаром містять на одній стороні шар з низькомолекулярного поліізобутилену, іноді в суміші з бутилкаучуком. Випускаються вони товщиною 65-96 мкм, шириною 80-150 мм.

ПЕНП і ПЕВП застосовують і для захисту металевих виробів від корозії. Захисний шар наноситься методами газопламенного і вихрового напилення.

З усіх видів пластмас поліетилен знайшов найбільше застосування для виготовлення методами екструзії та відцентрового лиття труб, що характеризуються легкістю, корозійну стійкість, незначним опором руху рідини, простотою монтажу, гнучкістю, морозостійкістю, легкістю зварювання.

Безперервним методом випускаються труби будь-якої довжини з внутрішнім діаметром 6-300 мм при товщині стінок 1,5-10 мм. Поліетиленові труби невеликого діаметру намотуються на барабани. Литтям під тиском виготовляють арматуру до труб, яка включає колінчаті труби, зігнуті під кутами 45 і 90 °, трійники, муфти, хрестовини, патрубки. Труби великого діаметра (до 1600 мм) з товщиною стінок до 25 мм отримують методом відцентрового лиття.

Поліетиленові труби внаслідок їх хімічної стійкості і еластичності застосовуються для транспортування води, розчинів солей і лугів, кислот, різних рідин і газів в хімічній промисловості, для спорудження внутрішньої і зовнішньої водопровідної мережі, в іригаційних системах і дощувальних установках.

Труби з ПЕНП можуть працювати при температурах до + 60 ° С, а з ПЕВП – до + 100 ° С. Такі труби не руйнуються при низьких температурах (до -60 ° С) і при замерзанні води; вони не піддаються грунтової корозії.

PE-RT листів, отриманих екструзією або пресуванням, можна виготовити різні вироби штампуванням, згинанням за шаблоном або вакуумформования. Великогабаритні вироби (човни, ванни, баки і т.п.) також можуть бути виготовлені з порошку поліетилену шляхом його спікання на нагрітої формі. Окремі частини виробів можуть бути зварені за допомогою струменя гарячого повітря, нагрітого до 250 ° С.

Формуванням і зварюванням можна виготовити вентиля, ковпаки, контейнери, частини вентиляторів і насосів для кислот, мішалки, фільтри, різні ємності, відра і т.п.

Одним з основних методів переробки ПЕ в вироби є метод лиття під тиском. Поліетилен всіх марок є фізіологічно нешкідливим, тому велике поширення у фармацевтичній і хімічній промисловості отримали пляшки з поліетилену об’ємом від 25 до 5000 мл, а також посуд, іграшки, електротехнічні вироби, гратчасті корзини та ящики.

В даний час методи виготовлення дво- і триколірних виробів з пластичних мас литтям під тиском знаходять все більш широке застосування. Провідне місце в світовому виробництві пластмасових багатобарвних виробів, а також ливарних машин і форм для їх отримання займають ФРН, Японія і Великобританія.