Види кондиціонерів: як обрати перед купівлею

397

Які бувають кондиціонери? Це слід знати перед тим, як купити кондиціонер за найкращою ціною. Вони діляться за такими ознаками, як конструкція і функції.

Віконні кондиціонери

Дешеві віконні системи розміщують в віконному отворі. Для їх установки не обов’язково викликати майстра, можна впоратися з цим завданням самостійно. Ці прилади також можуть виконувати роль витяжки. Комплектація зазвичай включає в себе не тільки сам кондиціонер, але і пульт дистанційного керування.

Якщо ви хочете придбати модель цього типу, то заздалегідь виміряйте ширину вікна. Вона повинна бути більше ширини самого пристрою. Для володарів склопакетів це не найкращий варіант, оскільки ціна монтажу буде надмірно високою, якщо установка взагалі буде можлива.

Спліт-системи

Складаються з 2 частин, один блок розташований всередині приміщення, а другий – зовні. Найпопулярнішим і дешевим варіантом є настінний кондиціонер. Мульти-спліт системи призначені для великого приміщення. Вони включають в себе велику кількість блоків всередині будівлі, в той час як за вікном все одно знаходиться тільки один відсік. Такі пристрої легко справляються з підтриманням заданої температури у всьому будинку.

Якщо ви затіяли ремонт, то краще проводити установку спліт-системи прямо під час робіт. Таким чином ви збережете естетичний вигляд всередині квартири, оскільки більшу частину комунікацій приховають в стінах. До того ж, послуга установки обійдеться дешевше. Зайву рідину, яка утворюється при роботі кондиціонера, краще зливати в каналізацію. Якщо такої можливості немає, то забезпечте систему окремим трубопроводом на вулицю. У ньому неодмінно повинен бути присутнім підігрів, щоб в холодну пору року не утворився лід. Не рекомендується виводити вологу в окремий контейнер. Це зіпсує зовнішній вигляд кімнати і забезпечить вас додатковими клопотами, доведеться регулярно спустошувати ємність.

Канальні кондиціонери

Господарі великих квартир можуть скористатися канальними кондиціонерами. Влаштовані вони приблизно таким же чином, як і спліт-системи. На відміну від касетного, таке обладнання забезпечено безліччю спеціальних повітроводів, які рівномірно розподілені по стелі приміщення. Вони забезпечують подачу повітря. Основна перевага даного виду пристроїв полягає в тому, що вони здатні підтримувати температурний режим не тільки в одній кімнаті.

Касетний кондиціонер – відмінний варіант, якщо не потрібно бачити внутрішній блок. Все, що ви будете бачити, – зовнішня панель пристрою. Решта знаходиться в підвісній стелі. Цей пристрій подає повітря відразу в чотири сторони, тому цілком впорається з великим простором. Як правило використовуються такі системи в офісних, складських або будь-яких інших великих приміщеннях. У квартирі немає необхідності ставити таку техніку, якщо тільки у великих приміщеннях котеджів.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!