Види кабелів та їх відмінності

472

 
Сучасна кабельна промисловість має великий асортимент різних проводів. І кожен вид призначений для вирішення певного кола завдань. Зв’язавшись з електромонтажем на своїй власній ділянці або у власній квартирі, можна дуже скоро помітити, що кабелі та проводи, використовувані в монтажі – переважно мідні, рідше алюмінієві. Інших матеріалів при всій різноманітності просто немає. Далі можна помітити, що різною буває і структура жил цих кабелів. Структура жил впливає на гнучкість кабелю, але ніяк не позначається на його провідності. Здається, що на тому спектр характеристик кабелів і закінчується. Але звідки ж тоді таке розмаїття марок?
Кабель КУПР-П
Кабель КУПР  призначений для передачі електричних сигналів управління малої потужності змінної напруги до 250 В частоти до 1 000 Гц або постійною напругою до 350 В. Кабелі експлуатуються в діапазоні температур від -50 до +70 ° С при фіксованому монтажі. Кабелі стійкі до впливу відносної вологості до 98% при температурі до +35 ° С, до дії роси, інею, соляного туману, динамічної пилу (піску), цвілевих грибів і багаторазовим, до 100 разів, перегинів, до осьового крученню до 50 разів.
Кабель ВВГ
Маркування кабелю ВВГ означає: зовнішня ізоляція з полівінілхлориду, ізоляція жил – також з полівінілхлориду, жили кабелю гнучкі. Хоча гнучкість кабелю ВВГ відносна, адже до перетину 25 кв. мм. включно його жили виконуються суцільними, а не багатодротовими.
Кабель NYM
Мідні цільнопроволочні струмопровідні жили мають ПВХ-ізоляцію, зовнішня оболонка – також з ПВХ, не підтримує горіння, стійкі до впливу агресивних середовищ. Від однієї до п’яти жил перетином від 1,5 до 35 кв.мм. розташовані щільно всередині білої захисної оболонки. Між провідниками є ущільнення крейдованою гумою без галогенів, що забезпечує кабелю термостійкість і міцність. Даний кабель застосуємо в широкому температурному діапазоні від -40 ° C до + 70 ° C, вологостійкий. Кольори ізоляції жил: коричневий, чорний, сірий, синій, жовто-зелений.
Кабель (провід) СИП
СИП означає «самонесучий ізольований провід». Це означає, що СИП здатний витримувати вплив істотних механічних навантажень. Якщо врахувати і те, що ізоляція виконана із зшитого поліетилену, то очевидною стає сфера його використання: це вуличний кабель для виконання ЛЕП і відгалужень для індивідуальних вводів. Він потихеньку витісняє раніше широко використовувалися для цих цілей неізольовані алюмінієві дроти А і АС.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!