Власний бізнес: приватний детектив

184

Професія приватного детектива романтизована кінематографом і літературою, але в житті подібна діяльність далека від роботи вигаданих героїв. Але при цьому в даний час все більше людей потребує послуг приватних детективів, які часто можуть вирішити відразу два види проблем: ті, якими правоохоронні органи зовсім не займаються і ті, які правоохоронні органи вирішити не можуть. Для населення, яке обмежене у своїх можливостях, звернення до детектива стає єдиним порятунком – взято звідси.

Однак і сам детектив не має права навіть носити вогнепальну зброю. Тому про перестрілки, бійки та інше геройство потрібно відразу забути; втім, такий собі образ сищика уявляють тільки діти. Приватний детектив в Україні – це особа, яка може виконувати певний перелік послуг, які не передбачають використання зброї. Полювати на наркодилерів не доведеться. Але детектив може мати при собі газовий балончик або палицю, а також забезпечити собі захист бронежилетом. З іншого боку, саме тому приватним сищиком може стати навіть людина, яка не надто любить небезпечні ситуації.

Стати професійним приватним сищиком можна тільки після реєстрації в якості індивідуального підприємця. Можна, звичайно, відкрити юридичну особу, але в будь-якому випадку доведеться отримувати ліцензію не на все підприємство, а на кожного конкретного співробітника. Вірніше, сам співробітник буде займатися цим питанням для себе. Реєстрація проводиться в місцевому податковому органі, вимагає оплати держмита (і інших бюрократичних дрібних витрат) і займає за часом приблизно місяць.

Важливим етапом стає отримання ліцензії на свою діяльність. Як вже було зазначено, вона видається кожному конкретному претенденту, не можна відкрити розшукове агентство, отримати ліцензію на нього і почати приймати людей з вулиці. Якщо підприємець буде працювати сам, то він і займається вирішенням цього питання тільки для себе як для фізичної особи.

Щоб отримати медичну довідку, доведеться обійти не одного лікаря, тому що ліцензуючий орган ретельно перевіряє особливо психічне здоров’я майбутнього ліцензіата. Але відвідати доведеться і нарколога, а також безліч інших лікарів, які визначать рівень здоров’я. Після цього необхідно пройти дактилоскопічну реєстрацію. Тобто приватний детектив назавжди передає відомості про свої відбитки пальців, але якщо він раніше працював в правоохоронних органах, то таку реєстрацію напевно вже пройшов. На завершення потрібно пройти спеціальний тест на професійну придатність, де ставлять запитання, впритул освітлювані на курсах підготовки приватних детективів.

 

_____

 

Онлайн-простір переповнений низькосортною інформацією, яка не приносить ніякої користі, а лише відволікає увагу. Знайти щось корисне серед цього “шуму” вкрай важко, бо кількість вже давно не є рівнозначною якості.

Але у людей є запит на контент іншого порядку. Такий, який може впливати на наше мислення і поведінку, допомагати ставати кращими нам самим і змінювати в кращу сторону світ навколо. Нехай маленькими кроками – але щодня. Нехай і не кардинально, але прямо зараз.

Український інтернет-журнал The Spark не обмежується якоюсь однією тематикою – наші інтереси такі ж багатогранні, як і інтереси кожного з вас. Ми ніколи не пишемо про те, що не цікаво нам самим, що у нас особисто не викликає емоцій.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!