В ДФС розповіли про схеми ухиляння від сплати податків великими фінансово-промисловими групами

У 2018 році за результатами відпрацювання діяльності страхових компаній зареєстровано 18 кримінальних проваджень, з яких 4 спрямовано до суду. Загальний обсяг “схемних” страхових операцій, які досліджуються у рамках проваджень, понад 5 млрд. гривень.
Про це в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.
“Ми бачимо тенденцію зростання обсягів операцій страхування і не всі вони вчиняються з додержанням вимог законодавства. За 2018 рік страховими компаніями задекларовано отримання доходу у сумі 48 млрд. грн., сплачено податку на дохід у 969 млн. гривень, у 2017 році – 36 млрд. грн. та 740 млн. грн відповідно. Таким чином, дохід страхових компаній порівняно з 2017 роком збільшився на 12 млрд. грн., а податок на дохід – на 229 млн. гривень, і це дуже позитивна динаміка. Однак, є певні питання”, – заявив Білан.
За його словами, приблизно 35% таких доходів страхових компаній отримано від фізичних осіб, 65 % – від юридичних осіб. При цьому, страхування життя займає домінуючу позицію в бізнесі лідерів європейського страхового ринку.
“На його частку припадає до 70 % чистих премій. Така суттєва різниця у структурі доходів свідчить про можливість використання операцій страхування для мінімізації сплати податку на прибуток та виведення коштів з обігу юридичних осіб. І це ми бачимо у повсякденній роботі”, – наголосив він.
“Не дивно, що коли ми почали займатись незаконними оборудками на страховому ринку, співробітників податкової міліції почали звинувачувати у тиску на бізнес. Ми багато разів роз’яснювали, за якими категоріями робиться аналіз діяльності – якщо страхові компанії не знаходяться та не здійснюють діяльність за місцем реєстрації, засновники та директори компаній не мають відношення до їхньої реєстрації та діяльності, податки з отриманого доходу не сплачуються зовсім або не відповідають рівню доходів”, – каже чиновник.
Він нагадує, що у лютому 2019 року у м. Києві ліквідовано діяльність “конвертаційного центру”, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки, у тому числі кредитно-фінансової сфери, з формування незаконних валових витрат та переведення безготівкових коштів у готівку.
“Під час проведення обшуків крім грошових коштів та чорнової документації було вилучено 243 печатки, серед яких 17 страхових компаній. У подальшому допитано близько 40 фізичних осіб – підставних засновників та директорів понад 120 компаній, у т.ч. страхових, які пояснили, що не мають до їхньої реєстрації та діяльності ніякого відношення. Слідчі дії тривають”, – наголосив він.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал