Типи радіаторів опалення, їх плюси і мінуси (сталеві радіатори, чавунні і біметалеві)

Літо – “гаряча” пора для ремонту і будівництва. І дуже вдалий час для заміни радіаторів опалення, поки стовпчики термометрів регулярно перевищують 20-градусну позначку. Навіть якщо на вулиці спостерігається відносна прохолода, в міських квартирах все одно зберігається тепло і затишок. Тому у власників житла є час на демонтаж і установку нового обладнання, яке, на жаль, неминуче виходить з ладу, яким би якісним воно не було.
Крім естетичної складової, важливо звертати увагу на технічні параметри радіатора.
Відразу виникає питання – які батареї вибрати? Сучасний ринок рясніє різними моделями на будь-який, навіть найвимогливіший, смак. Однак крім естетичної складової, дуже важливо звертати увагу на технічні характеристики і параметри, адже далеко не кожну модель можна встановити на центральну систему опалення. Крім того, радіатори бувають різних типів.
Сталеві радіатори (які можна купити тут), як правило, призначені для індивідуальних опалювальних систем, а це значить, що їх відмінні риси – простота конструкції і мала інерційність. Як правило, вони складаються з двох пластин зі спеціальними канавками, які утворюють сполучні канали і колектори. Їх головні переваги полягають у високому ступені тепловіддачі, невисокій вартості, естетичності. Ще такий радіатор моментально реагує на температуру носія, що призводить до істотного енергозбереження. Робочий тиск становить від 6 до 8.7 атмосфер.
На жаль, металеві батареї схильні до корозії в разі зливу теплоносія, і не витримують гідроударів, тому рекомендовані для експлуатації не в міському житлі, а в приватному заміському будинку. Слід зазначити, що вологі приміщення не підходять для використання радіаторів такого типу.
Чавунні радіатори дуже надійні, але мають велику вагу і невисокий ступінь тепловіддачі. Чавунні радіатори вважаються найпоширенішими не тільки на території України, а й у багатьох інших країнах. Вони мають найвищі показники надійності: стійкі по відношенню до високого тиску, до появи іржі і до впливів різних домішок і речовин. Вони здатні утримувати тепло тривалий час, а термін експлуатації складає до 50 років. При цьому, ціна на них невисока, і вони прості у використанні. Робочий тиск коливається від 10 до 15 атмосфер.
Істотними недоліками чавунних батарей можна назвати їх велику вагу, невисокий ступінь тепловіддачі і тривалий час, який потрібен на прогрів. Через це радіатори з чавуну не можуть швидко змінювати температуру і інтенсивність нагріву.
Біметалеві батареї складаються з двох видів металів: алюмінію і сталі. Зроблено це для досягнення особливої ​​їх міцності і поліпшення якісних показників. Алюміній наділяє конструкцію високим ступенем теплопровідності, а також особливою міцністю щодо високого тиску. Сталь надає їй міцності і стійкості до появи іржі.
Біметалічні радіатори досить затребувані, незважаючи на високу ціну. Втім, це цілком зрозуміло: вони мають тривалий термін експлуатації (до 20 років), мають високу тепловіддачу, мають привабливий дизайн. Робочий тиск – від 20 атмосфер. При цьому радіатори такого типу прекрасно переносять гідроудари і успішно справляються з тривалим навантаженням високого тиску, що дозволяє їх використовувати в багатоквартирних міських будинках.
Радіатори з алюмінію заслужено вважаються естетичними і легкими по вазі. Мають високу тепловіддачу; робочий тиск становить 10-16 атмосфер. Міцність конструкції, так само як і її надійність, дозволяють відносити опалювальні прилади, виконані з даного матеріалу, до найбільш ефективним в своєму класі. Плюс до всього, це – універсальні батареї, які підходять до експлуатації як в приватних заміських будинках, так і в багатоквартирних будинках і навіть в офісах.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал