Ціновий рейтинг іномарок. У яких запчастини дешевші?

254

Витрати на автомобіль – це не тільки його ціна при покупці з подальшими витратами на бензин, зимові колеса і заходи з технічного обслуговування. Рано чи пізно перед автовласником встає питання про необхідність ремонту свого «залізного коня». І ось тоді витрати на його підтримку в робочому стані збільшуються багаторазово…

У процесі ремонту автомобіля важливу статтю витрат становить вартість запчастин. Згідно з дослідженнями маркетологів, ціни на запасні частини для автомобілів середнього класу можуть сильно відрізнятися. Це відноситься і до витратних матеріалів, так як технічне обслуговування деяких марок, представлених на авторинку України, також обходиться автовласникові недешево. Першість в цій області міцно утримують «апарати» японських марок: Honda, Mitsubishi, Mazda. Якщо взяти за точку відліку ціни на запчастини який-небудь не сильно дорогий європейської марки автомобіль, наприклад запчастини Пежо, вартість аналогічних автокомплектуючих для «японців» виявиться вище приблизно на третину.

Далі японську «ідилію» порушує німецький Volkswagen, який давно вже не вважається «народною маркою». Слідом за ним знову йдуть «японці» – шістку найдорожчих в обслуговуванні автомобільних брендів замикають японські Suzuki і Toyota.

В середині списку надійно закріпилися європейські марки, оригінальні запчастини до яких можна придбати за цілком помірними цінами. Запчастини Рено, наприклад, лише на один відсоток нижче середнього рівня, за ним слідують Шкода і Форд. Вибивається з середнього рівня цін лише Опель, вартість запасних частин на моделі цієї марки трохи вище середнього.

Фахівці вважають: те, що в середині цього цінового рейтингу виявилися європейські (особливо, французькі марки), трохи суперечить поширеній серед українських автолюбителів думці, що вартість обслуговування цих машин набагато вища через дорогі деталі, ціни на які оцінюються в євро. Дивно, але насправді обслуговування «європейців» обходиться дешевше, ніж ремонт автомобілів виробництва японських компаній.

Тепер про приємне. Низькі ціни на витратні матеріали – мрія будь-якого автомобіліста. Сенсаційно пальму першості в цій категорії захопив французький Citroen – ціни на запчастини майже на 20 відсотків нижче середнього рівня. Цілком очікувано найнижча вартість комплектуючих у корейської марки Hyundai і Daewoo. Ціна на ремонтні матеріали для моделей цих марок менші середнього на чверть. Туди ж абсолютно незрозумілим чином «затесався» Ніссан, чим дуже здивував ініціаторів дослідження ринку – деталі для «японця» нижче середнього рівня на 9 відсотків і майже наполовину дешевше серед японських марок.

Підводимо підсумок: ринок запчастин для іномарок, популярних на українському ринку, досить великий і дозволяє підбирати оптимальний варіант. Це стосується як любителів дорогих машин, так і тих, хто віддає перевагу більш дешевим маркам. Вибираючи автомобіль, не полінуйтеся заглянути в прейскурант цін на деталі https://teman.com.ua/uk. В інтернет-магазинах, що торгують запчастинами на просторах нашої країни, така інформація є відкритою і доступною всім бажаючим. Сьогодні або потім – рано чи пізно ця інформація вам обов’язково знадобиться.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!