Топографічна зйомка ділянки

526

 

Для проведення будь-яких операцій на земельній ділянці необхідна наявність топографічного плану, який містить інформацію про рельєф місцевості, розташування будівель і споруд на ділянці, карту прокладки комунікаційних мереж та інших особливостей. Професійна топографічна зйомка в Дніпрі дозволяє підготувати такий план відповідно до вимог ГОСТ і реалізувати такі завдання на ділянці:

  • Будівництво житлових і нежитлових приміщень (лазні, сарай)
  • Проведення інженерних комунікацій (газифікація, водопостачання, прокладка силового кабелю)
  • Створення ландшафтного дизайну на ділянці
  • Оформлення документації для продажу

Ціна топографічних робіт залежить від розмірів ділянки і наявності на ній будівель і споруд. Також складність виконання геодезичних вишукувань залежить від рельєфу місцевості і рослинності (густота дерев і чагарників), також ускладнюють процес збору даних і водойми. Підсумкова вартість робіт складається з вищеописаних факторів і зазвичай озвучується менеджером після підготовки КП.

При цьому важливо, щоб це була якісна виконавча топозйомка – ціна не повинна бути занадто низькою. Інакше ви ризикуєте отримати план з помилками і недоліками, або зовсім недійсний. Пам’ятайте, що вартість цих робіт – це не витрати, а вкладення в майбутню ділянку і будівель на ній.

Технологія виконання робіт

  1. Підготовка документації та історії об’єкта

Перед початком інженерно-геодезичних вишукувань важливо заздалегідь зібрати всю інформацію про ділянку: підземні комунікації, розташування об’єктів та інші архівні дані. Це дозволить знизити вартість проведення топознімання і швидше виконати роботу.

  1. Польові роботи

Зазвичай інженери по геодезії готують професійне обладнання та виїжджають на ділянку з уже готовим технічним завдання та архівними даними. Проводять всі необхідні вимірювання протягом 1 робочого дня, узгодять з власниками усі питання.

  1. Обробка інформації та складання документації

Отримані дані по топозйомці ділянки обробляються на базі спеціального програмного комплексу. Залежно від поставленого завдання (ландшафтний дизайн, газифікація і т.д.) вибудовується алгоритм візуалізації даних. Далі зазвичай передається замовнику топографічний план місцевості в паперовому вигляді + примірник в електронному вигляді.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!