Симптоми пневмонії: як розпізнати хворобу

508

 

Запалення легенів вважається серйозною хворобою, оскільки в багатьох випадках закінчується летальним результатом. Якщо у вас є підозри – рекомендуємо УЗД легенів у Львові. При пневмонії піднімається температура, проявляється запальний процес в легенях, причиною виникнення його стають різні інфекції: пневмококи, легіонелла, мікроорганізми і грибки. При запаленні легенів у хворих є специфічні симптоми і хворобливі відчуття в грудях, захворювання вимагає негайного стаціонарного лікування в лікарні, виходячи зі стадії і тяжкості перебігу.

Пневмонія – це запальний процес однієї легені або двох, який характеризується підняттям температури, викидом рідини в альвеоли. Це невеликі повітряні осередки в легкому, стінки яких відповідають за газообмін і є складовими частинами легеневих тканин.

До ризику виникнення і розвитку пневмонії найчастіше піддаються діти і люди похилого віку, які мають ослаблений імунітет, хронічні хвороби, цукровий діабет, проблеми з серцево-судинною системою. Також в групі ризику знаходяться пацієнти, які зловживають курінням і вживанням алкоголю, люди з вродженими проблемами дихання і легеневої системи.

При безграмотному або несвоєчасному лікуванні пневмонія може мати такі негативні наслідки, як набряклість легкого у дорослої людини, зараження крові. В якості профілактичних заходів, що дозволяють уникнути запалення легенів дорослих, використовується вакцинація проти пневмококової або гемофільної інфекції. Однак ці заходи рекомендовані тільки для профілактики в великих колективах, де висока ймовірність передачі захворювання повітряно-крапельним шляхом.

Пневмонія має різні прояви і симптоми захворювання у дорослих, за якими досвідчений лікар відразу визначить стадію і особливості патології. Розглянемо симптоми класичної пневмонії, розвиток якої викликається пневмококком: зростання температури тіла до критичних 39-40 градусів; сильний кашель з виділенням мокроти з легкого дорослого; хворобливі відчуття в грудях в процесі кашлю і дихання; хрипи, які можна почути при прослуховуванні легкого.

При атиповому прояві запалення легенів, яке спровоковано мікоплазмою або хламідією, також характерні інші симптоми у дорослих: висока температура, яка піднімається до позначки 40 градусів; сухий кашель, який незабаром перетворюється на вологий з відділенням великої кількості мокротиння; болю в м’язах і тканинах; постійне першіння в горлі; загальне погане самопочуття.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!