Стоматологічне здоров’я та гігієна для маленьких дітей

550

 

Найкращий спосіб захистити зуби вашої дитини – це навчити її хорошим стоматологічним звичкам. За умови належного тренування дитина швидко прийме належну гігієну порожнини рота як частину свого щоденного розпорядку. Однак, хоча дитина може бути захопленим учасником, вона ще не матиме контролю чи концентрації, щоб чистити зуби самостійно. Вам потрібно буде контролювати та допомагати їй, щоб щітка видалила весь наліт – м’які, липкі, які містять бактерії відкладення, які накопичуються на зубах, викликаючи карієс. Також слідкуйте за ділянками коричневих або білих плям, які можуть бути ознаками раннього гниття. У разі їх появи звертайтеся до фахівців stomakvarel.lviv.ua.

Як можна здогадатися, проблема зубів номер один серед дошкільнят – це карієс. Декілька фактів:

  • Кожен із 10 дворічних дітей вже має одну або кілька дірок у зубах.
  • До трьох років у 28% дітей є одна або кілька дірок.
  • До п’яти років майже 50% дітей мають одну або кілька дірок.

Багато батьків вважають, що дірки на молочних зубах не мають значення, оскільки вони все одно будуть втрачені. Але це неправда. Карієс зубів на молочних зубах може негативно вплинути на постійні зуби і призвести до майбутніх проблем із зубами.

Чищення зубів

Як тільки у вашої дитини є зуб, ви повинні допомагати дитині чистити зуби два рази на день фтористою зубною пастою на дитячій зубній щітці з м’якою щетиною. Є щітки, призначені для задоволення різних потреб дітей у будь-якому віці, гарантуючи, що ви можете вибрати зубну щітку, яка підходить для вашої дитини.

Кількість зубної пасти

У 3 роки ви можете почати використовувати фторидну зубну пасту у розмірі горошини, яка допомагає запобігти появі карієсу. Якщо вашій дитині не подобається смак зубної пасти, спробуйте інший аромат. Спробуйте також навчити дитину не ковтати її, хоча в цьому віці вони часто ще занадто маленькі, щоб навчитися полоскати і плювати. Проковтнувши занадто багато фторної зубної пасти, на дорослих зубах вашої дитини можуть з’явитися білі або коричневі плями.

Рух щіткою

Є різні поради щодо найкращого руху щіткою вгору-вниз, вперед-назад або навколо в колі. Правда в тому, що напрямок насправді не має значення. Важливо ретельно очистити кожен зуб, зверху і знизу, всередині та зовні. Тут ви зустрінете опір вашої дитини, яка, ймовірно, зосередиться лише на передніх зубах, які вона бачить. Можливо, це допоможе перетворити це на гру у «пошук прихованих зубів». До речі, дитина не може чистити зуби без допомоги, доки не подорослішає – приблизно від шести до восьми років. Тож обов’язково контролюйте чи виконуйте власне чищення зубів, якщо це необхідно.

Занадто багато цукру

Окрім регулярного чищення зубів відповідною кількістю фтористої зубної пасти, дієта вашої дитини відіграватиме ключову роль у здоров’ї зубів. І, звичайно, цукор – це великий лиходій. Чим довше і частіше її зуби піддаються дії цукру, тим більший ризик порожнини. Такі продукти, як клейкий цукор, липка карамель, іриска, жуйка та сухофрукти, особливо коли вони залишаються в роті та купають зуби в цукрі годинами, можуть завдати серйозної шкоди. Обов’язково завжди чистіть дитині зуби після солодкої їжі. Крім того, не дозволяйте вашій дитині тривалий час пити рідину, що містить цукор.

Прокоментуєте?