Що таке спіруліна?

182

Одна з найдавніших рослин нашої планети, а секрет довголіття простий — це склад, який сприятливо впливає на організм людини.

Спіруліна https://sz.lviv.ua/superfudy/spirulina/ – синьо-зелена водорість, яку культивують в ряді країн. Володіє високою харчовою цінністю, повністю засвоюється людиною. Спіруліна містить багато вітамінів і мінералів.

– Арганин виводить токсини.

– Тіамін покращує роботу нервової системи.

– Фолієва кислота підвищує рівень гемоглобіну.

– Фікоціанін, на думку фахівців, здатний уповільнювати зростання ракових клітин.

– Цистин допомагає роботі підшлункової залози.

– Гамма-лінолева кислота допомагає в лікуванні артриту.

І це не повний список корисних властивостей спіруліни. При регулярному прийомі цього продукту нормалізується робота шлунково-кишкового тракту, у дітей зміцнюється імунітет (рідше хворіють на ГРЗ). Радять приймати спіруліну і діабетикам, так як вона знижує рівень цукру в крові. Також вчені кажуть, що спіруліна допомагає уповільнити процеси старіння.

Вживаючи цей продукт, необхідно пам’ятати про дозування. Також є протипоказання. Наприклад, не можна приймати водорість тим, хто переніс інфаркт, інсульт, вагітним, людям, що страждають від тромбозу, виразки шлунка і серцевою недостатністю. А перевищення дози може призвести до головного болю, нудоти, зниження уваги і безсоння.

Спіруліну можна купити в аптеці, на спеціалізованих сайтах, в магазинах, що спеціалізуються на продуктах для здорового харчування. Продається вона в таблетках, в пластівцях і порошку, у вигляді сиропу, в капсулах. Найбільш поширена форма – таблетки. Їх радять приймати два рази на день по 1-2 шт.

Спіруліну також застосовують в косметології. Наприклад, для поліпшення стану шкіри в якості масок для обличчя і тіла. Така маска не тільки очищає обличчя, але і допомагає в боротьбі з вуграми та іншими висипаннями. Зробити її можна і вдома: якщо спіруліна в таблетках або капсулах, залийте 5 штук 30 мл чистої води і нанесіть суміш на шкіру. Тримайте маску 30 хвилин, потім змийте водою. Ефект накопичувальний, тому курс становить один тиждень. Для профілактики можна використовувати маску кілька разів на тиждень.

Також водорість бере активну участь в процесі схуднення. Вона виводить шлаки, знижує холестерин і стабілізує метаболізм. В аптеці можна знайти цілі комплекси для скидання зайвої ваги на основі цього продукту. Але найкраще перед початком прийому проконсультуватися з лікарем-дієтологом.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!