Що таке рашгард?

144

Сучасні технології дозволяють зробити багато аспектів життя більш зручними і безпечними. Ці тенденції не обійшли і світ спорту. Сьогодні існує безліч матеріалів, виробів, речей та одягу, які використовуються під час фізичних вправ і занять, які, до речі, радимо купувати у https://www.sportmaster.ua/. Особливу популярність завоювала спеціальна футболка – рашгард. Вона має безліч позитивних характеристик і відмінно зарекомендувала себе в якості компресійного одягу для занять.

Вперше рашградри почали використовувати австралійські серфінгісти. Таким чином, вони захищали своє тіло від подряпин, пошкоджень об дошку, подразнень від морської води, зберігали тепло. Специфічні властивості матеріалів, з яких виготовляється форма, створюють хороший мікроклімат для шкіри і необхідну компресію для м’язів.

Виходячи з назви, рашгард (rash – висип) необхідний для того, щоб убезпечити шкіру спортсмена. Практично жодне заняття не проходить без тісного контакту зі спортивною атрибутикою або партнером. Це призводить до того, що на тіло, так чи інакше потрапляють різні бактерії і мікроорганізми, які можуть викликати висипання і алергічні реакції. Особливе якщо врахувати, що високі фізичні навантаження збільшують температуру тіла, посилюють кровообіг і тим самим підвищують сприйнятливість організму до зовнішніх впливів. Завдання спеціального одягу – максимально захистити шкіру від пошкоджень.

Крім цього, рашгард створює певний мікроклімат для організму. З одного боку він відмінно зберігає тепло і не дає м’язам охолонути під час тренування. Це добре впливає на роботу м’язів, дозволяє убезпечити від розтягнень. Також одяг відмінно вбирає надлишки вологи і дихає. Таким чином, тіло залишається сухим.

Щоб об’єктивно оцінити всі достоїнства одягу необхідно з’ясувати основні характеристики матеріалів, які використовуються для його виготовлення. В основі рашгарда кілька складових:

  • спандекс;
  • нейлон;
  • лайкра;
  • волокно з бамбука.

Чим корисний рашгард

По-перше, форма приносить користь для здоров’я борця. Вона забезпечує надійний захист від зовнішніх подразників і хвороботворних мікроорганізмів.  По-друге, особливі характеристики матеріалів дозволяють залишатися тілу сухим навіть в найбільш напружені моменти.

Важливий аспект – це зносостійкість. Футболки та кофти зі звичайних матеріалів швидко прийдуть в непридатність від багаторазового прання. Крім цього, вільний крій стане тільки мінусом. Такий одяг буде чіплятися і рватися. Рашгард в цьому плані має оптимальні показники. Форма щільно прилягає до тіла, немов друга шкіра.

Ще один плюс – це збереження тепла. Після попереднього розігріву м’язи залишаються еластичними і менше схильні до розтягування.

Прокоментуєте?