Що потрібно знати новачкам про підводне полювання?

245

Закони будь-якої країни суворо регулюють будь-яку діяльність, пов’язану з полюванням. Підводна рибалка тому не виключення. Повну легальність заняття забезпечує членство в клубі спортивного рибальства, що дозволяє також брати участь в організованих виїздах і змаганнях. Клуб видає спеціальне посвідчення і путівку, що дозволяє полювати на певній території.

Підводне полювання – що варто врахувати

Принципом легальності полювання краще не нехтувати. Участь в подібних організаціях принесе не тільки впевненість у правомірності своїх дій, але і безліч корисних знайомств з однодумцями.

В клубних організаціях також можна отримати повну інформацію про дозволені місцях для полювання. Існує ряд водойм, в яких рибалка і полювання суворо заборонені. Це охоронювані природні зони, заповідники, місця відпочинку та приватні території.

Цікавою особливістю даного виду активного відпочинку є те, що його прихильникам забороняється штучним чином продовжувати час знаходження під водою. Іншими словами, правила підводного полювання виключають використання дихальної техніки, яка зберігає кисень. В іншому випадку, така діяльність може бути розцінена як браконьєрство.

Збираємо спорядження для підводного полювання

Як і будь-які водні розваги, полювання вимагає наявності спеціального спорядження. В першу чергу, знадобиться зброя для полювання, а також плавальне і навігаційне обладнання.

Від правильності вибору зброї багато в чому залежить результат підводної риболовлі. Дозволено використання гарпуни і рушниці різного типу. Новачкам найкраще купувати арбалети з гумовим боєм. Такий вид зброї має доступну вартістю і досить простий у використанні. Пневматичні рушниці більше підходять для професійних мисливців. Варто пам’ятати, що ловля риби за допомогою порохових рушниць і динаміту – недозволений прийом в підводному полюванні.

Спорядження для підводного полювання

Все спорядження, яке знадобиться для плавання під водою – це маска для підводного полювання, дихальна трубка і ласти. Перед покупкою маску бажано поміряти: вона повинна максимально щільно прилягати до обличчя. Для занурення в холодну пору року обов’язковий гідрокостюм, який зберігає тепло. Якщо костюм виготовлений з неопрену, швидше за все, знадобиться ще і ремінь з обважнювачами, що поліпшує плавучість.

Навігаційне обладнання на зразок компасів і глибиномірів – спорядження не першорядної важливості, але значно покращує якість риболовлі. Завдяки цим пристосуванням виключається можливість втрати орієнтації в нічний час доби або при морському полюванні.