Що насправді потрібно, щоб вилікувати алкоголіка

Є думка, що алкоголізм не лікується. Про це часто говорять близькі питущих людей, які не раз намагалися кодуватися. Лікарі ж стверджують: це не так. Просто одного візиту до лікаря і установки «на добро» мало. Ось 5 обов’язкових кроків, без яких алкоголізм дійсно не вилікувати.

Зрозуміти і зважитися

Найскладніше і найважливіше для людини, що вирішила зав’язати – дійти до лікаря. Насправді алкоголіки звертаються за допомогою щодо лікування алкоголізму Львів досить часто, але в більшості випадків – через ультиматум близьких або погроз роботодавця. Потрібно ж принципово інше: людина повинна сама захотіти, по-перше, кинути пити, а по-друге, не почати знову. Це умова №1. Як правило, на перший сеанс до нарколога алкоголік приходить з близькими – це теж дуже важливо, тому що від них в тому числі залежить успіх всього заходу.

Очистити організм

Щоб людина позбулася чисто фізичної тяги до алкоголю – абстинентного синдрому, – їй потрібна детоксикація. Це цілий набір медичних процедур, що знімають безсоння, тремор, озноб, проблеми з тиском і слабкість, які відчуває алкоголік без дози. Іншими словами, потрібно вийти з запою. Але це не лікування самого алкоголізму. Просто детоксикація дозволяє в буквальному сенсі остаточно протверезіти і не думати про спиртне тут і зараз.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Обстежитися

Алкоголік здоровим не буває, і наступний крок – це з’ясування, що взагалі відбувається в його організмі. Тобто потрібне обстеження. Тіло доведеться відновлювати, це довго і непросто, і, перш ніж почати, треба розуміти, наскільки все запущено, які ліки знадобляться, а які людині приймати не можна за станом здоров’я. Наркологи кажуть, що часто люди зупиняються на третьому етапі, тому що починають відчувати себе нормально. Їм здається, що алкоголізм переможений, що, на жаль, не так. Не існує ніяких чарівних таблеток, курс яких допоміг би позбутися залежності.

Пройти психотерапію

Лікування від алкоголізму не буває без психотерапії. А часто доводиться працювати не тільки з колишнім алкоголіком, але і з його родиною, щоб усунути проблеми, які в майбутньому можуть привести до зриву. Психотерапія повертає людину в нормальне суспільство, допомагає адаптуватися до звичайного життя, вчить боротися зі стресом, правильно сприймати проблеми і реагувати на них – на все, що раніше вона  «лікувала» алкоголем.

Налаштуватися на тверезість

Цей етап потрібен не всім колишнім алкоголікам, але багатьом: з його допомогою їм дають установку на тверезість. Колишні зв’язки з алкоголем при цьому блокуються, формується байдуже ставлення до нього – власне те, що і називають незалежністю. Важлива саме байдужість до спиртного, а не страх захворіти або померти через випитого і не відчуття себе героєм а-ля «я протримався вже п’ять років». Це знову ж таки робота психотерапевта.