Посів сидератів навесні

До висадки культурних рослин ранньою весною можна висіяти на ділянці сидерати. Це продуктивна міра: рослини йдуть у ріст, закривають грунт від сонця, чим зберігають запас вологи для майбутніх посівів.

Більшість сидератів для даного періоду року висівають простим розкиданням насіння в розпушений грунт в середині – кінці березня. Коли умови для проростання будуть оптимальні (невеликого потепління – досить) – насіння дасть сходи. Протягом 20-30 днів рослини підростуть, закривши ґрунт і верхній шар від прямого висушування. Придбати сидерати можна на сайті.

Який сидерат навесні сіяти краще?

Як сидерат для висаджування навесні часто рекомендують гірчицю. Але витривалих рослин з цієї групи існує дуже багато. Знаючи період їх вегетації, можна розмістити на ділянці різні сидеральні культури, щоб вони виросли і досить розвинулися в необхідний період до посіву культурних сортів, при цьому захищаючи ділянку від висушування і бур’янів, і не перевантажуючи її по виносу поживних речовин.

Набір простих правил для посадки сидератів навесні:

  1. розпушити грунт культиватором або плоскорізом на невелику глибину. Максимум до 5-7 см.
  2. На ділянці посіву роблять невеликі канавки і в них розміщують насіння.
  3. ВАЖЛИВО: вся площа під посів повинна бути максимально очищена з осені від бур’янів або якщо вони встигли прорости. При проростанні нових багаторічних бур’янів доведеться їх видаляти, інакше на початковій стадії росту бур’яни можуть «задавити» ваші сидерати.

Найкращі сидерати навесні

  • Гірчиця біла: можна сіяти навесні або залишати насіння в грунті з осені. Висівати не рекомендується в кінці весни і влітку – рослина уражається багатьма хворобами, погано розвивається. Хороший попередник для пасльонових (картопля, томат, перець). На посадках картоплі рослину можна залишати.
  • Редька олійна підійде в якості попередника для інших коренеплодів.
  • Фацелія – ​​хороший сидерат для висадки в теплицях, під майбутні томати або суницю.

Можна сіяти сидерати в сумішах. Наприклад, овес упереміш з викою і фацелією не тільки збагачує грунт, а й виживає з ділянки багаторічні бур’яни. Інші суміші (редька + гірчиця) можуть оздоровлювати грунт або знижувати активність комах на ділянці (ріпак + гірчиця).

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал