Поради щодо обмінних пунктів в Маріуполі

131

Найголовніший – міняйте гроші в банках, а точніше – в перевірених банках. Але якщо вже не виходить і похід в обмінник Маріуполь просто необхідний, то …

Ось кілька основних видів шахрайства в обмінниках Маріуполь, про які вам варто знати. І бути готовими.

– Звертайте увагу на всі вивіски в обміннику. Пояснюємо: якщо вас привабив дуже вигідний курс валют Маріуполь на якийсь із строкатих вивісок в обміннику – це ще не означає, що ви зможете поміняти гроші саме за цим курсом. Також враховуйте курс валют чорний ринок.

Підступ в тому, що в результаті той курс obmenka, який вам сподобався – насправді дійсний, наприклад, при обміні не менше тисячі доларів (тобто великий фіксованої суми).

Як правило, вивіска з таким уточненням висить в, скажімо так, не самому помітному місці, тому подібні деталі щодо обміну валюти бажано уточнювати відразу.

– Уважно стежте за касирами. Приклад схеми: ви прийшли обміняти гроші в обміннику валют, віддаєте через віконце касира всю суму. Касир приймає гроші, починає відраховувати валюту, яку ви ходите купити. Потім несподівано виявляється, що необхідної суми у нього нібито немає і він повертає вам гроші.

Тільки не все. Все відбувається гранично швидко, багатьом просто не приходить в голову, що їх можуть встигнути обдурити. Тому перераховуйте гроші не відходячи від каси.

– Перевіряйте лоток. Ось ту штуку, куди кладуть гроші. Перевіряйте, все ви гроші звідти забрали і не залишилося там нічого зайвого. І, знову таки, уважно все перераховуйте.

Справа в тому, що шахраї люблять обмазувати частина лотка липкою рідиною, в результаті чого деякі купюри можуть до нього пристане.

– Фальшиві купюри. Касир нібито знаходить фальшиву купюру і вилучає її. Багато хто не беруться сперечатися або перевіряти, і погоджуються.

Не у всіх, але у багатьох банках курси в інтернет-банку вигідніші, ніж для готівкових операцій в касі в обмінниках Київ. Пояснюється це просто: по-перше, банку не потрібно витрачати ресурси на фізичну доставку грошей в відділення, плюс в цьому процесі не витрачається час співробітників банку. З тієї ж причини кредитні організації готові пропонувати підвищені ставки по вкладах, відкритим віддалено.

По-друге, банку буде швидше і зручніше змінювати курс в інтернеті в разі різких стрибків на валютному ринку, ніж в своїх відділеннях. Таким чином він знижує свій валютний ризик і може дозволити собі встановити менший спред. Йому не треба хвилюватися, що ринок раптово проб’є його курс і у нього встигнуть купити багато валюти за збитковою для банку ціною.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!