Поради дачникам: підгодівля і добриво

286

 

Всі добрива поділяються на органічні і мінеральні. До перших відносяться гній (використовується тільки перепрілий, свіжий спалить коріння), компост, пташиний послід (розбавляється великою кількістю води і “бродить” кілька днів до того, як вливається в грунт). Мінеральні добрива містять основні необхідні рослині елементи: азот, калій, фосфор і мікроелементи.

Готові, комплексні добрива покращують склад грунту, якісні характеристики грунту. Якщо ж є ознаки дефіциту якогось елемента, то обирайте спеціальні, що містять максимальну кількість необхідного мікроелемента добрива. При нестачі азоту, наприклад, зростання рослини сповільнюється, опадає листя (допоможе внесення в грунт сечовини і аміачної селітри). Фосфор необхідний корінню і плодам; коли його не вистачає, листя набувають червонуватого забарвлення (в цьому випадку застосовуйте суперфосфат). Кальцій міститься у всіх тканинах, сірка необхідна для дихання рослин, магній – для нормального розвитку. Стосовно останнього – тут вам може стати в нагоді Бішофіт (хлорид магнію, магній хлористий) 6-водний https://www.systopt.com.ua/magnij-hlorystyj-hloryd-magniyu-bishofit/.

Найбільш уразливим на ділянці є питання кислотності грунту. Для її визначення досить придивитися, які бур’яни сусідять з вашими вихованцями на ділянці. Якщо ви втомилися виполювати хвощі, жовтець і щавель – грунт кислий, і виправити становище допоможе звичайна деревна зола. В золі немає азоту, зате є всі макро- і мікроелементи. Вона виправить становище. Калій, що міститься в ній, не дасть рослинам витягуватися і дозрівати завчасно. До того ж багато вірусів і шкідників бояться золи. А для бідних калієм грунтів деревна зола ідеальна.

Золу можна вносити в міжряддя, в канавки навколо рослини. Але зручніше користуватися зольним розчином: 100 грам золи на відро води при поливі під корінь. Такий розчин можна використовувати і в якості позакореневого підживлення, тобто обприскування по листю. При дуже щільних посадках обприскування листя є єдиною можливістю удобрити рослини. Його проводять кожні 2-3 тижні.

Зараз саме час приготувати ще одне рідке добриво – зброджених настій з кропиви. Свіжу молоду кропиву (до утворення насіння) порубати дрібно лопатою і закласти майже до верху в пластикову (не металеву) ємність, після чого залити водою (краще відстояною, прогрітою на сонці). Заповнюють не до самого верху, так як під час бродіння об’єм рідини збільшиться. Потім нещільно прикривають (краще сіткою) і залишають бродити на сонці. Добре б раз в день масу енергійно перемішувати. Чесно скажемо, запах від неї не найприємніший. Але досить кинути в ємність жменю пилу, і інтенсивність його спаде. Днів через десять настій набуває темного забарвлення і перестає пінитися – готовий до вживання.

Для поливу під корінь настій розводять так: дев’ять частин води на одну частину настою. Розводять безпосередньо перед вживанням. Рослини стають здоровішими, починають інтенсивно рости, вміст хлорофілу в листі збільшується. До того ж землю, политу настоєм кропиви, люблять дощові черв’яки – природні розпушувачі грунту. Всі овочеві культури, квіти і плодово-ягідні відмінно реагують на це добриво. Виняток становлять цибуля, часник, боби і горох.

Садівники пропонують і такий незвичайний спосіб підживлення як підгодівля молочною сироваткою. Вона корисна овочам і зелені (особливо томатам і огіркам): 1 літр сироватки плюс 10 мілілітрів йоду на 10 літрів води.

Способів удобрення грунту насправді безліч. У цьому матеріалі ми оглянули лише кілька з них. Хай ваш город родить!

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!