Підготовка до подорожі в США: кілька корисних порад

241

Якщо ви вирішили відвідати США, то перше, з чим вам доведеться зіштовхнутися – це необхідність отримати візу. Отримати візу в США зовсім нескладно: потрібно заповнити на сайті посольства Сполучених Штатів Америки електронну анкету, там же сплатити 160 доларів, дочекатися запрошення на співбесіду і з’явитися в зазначений час в посольство США з необхідними документами. Там потрібно буде здати відбитки пальців в електронному вигляді і відповісти на кілька запитань співробітників посольства. Найприємніше – рішення про видачу візи приймається на місці, так що відразу після закінчення співбесіди ви будете знати, видали вам візу чи ні і якщо так, то на який термін. Швидше за все, візу ви отримаєте, але бувають і винятки: деякі претендентів проходять співбесіду повторно, а деяким і зовсім відмовляють, причому без пояснення причин. Мають право, нічого не поробиш.

На відміну від процесу отримання шенгенської візи, подача на візу в США не супроводжується підготовкою купи документів (квитки, бронь готелю, довідка з банку тощо.) І вимагає наявності лише запрошення на співбесіду, підтвердження заповнення анкети, фотографії та закордонного паспорта (поточного і старих , якщо вони є). Ви можете принести на співбесіду будь-які «докази ваших міцних зв’язків з США» (документи на нерухомість, довідка з роботи і т.д.), але куди важливіше папірців будуть ваші відповіді на питання співробітника посольства.

Отже, питання з візою вирішили, тепер плануємо саму подорож. Якщо це не ділова поїздка https://jamm.com.ua/jamm-usa-trip/ або короткий візит до когось в гості, то рекомендую закладати на неї не менше 2 тижнів. З одного боку, це стандартна тривалість відпустки, з іншого, цього часу цілком вистачить на відвідування основних цікавих місць в обраному регіоні.

Можна і 10 днів, але в цьому випадку на все про все у вас залишиться всього тиждень (адже пара-трійка днів піде на перельоти і технічні переміщення). Цього вистачить або на більш-менш неспішне відвідування пари не дуже віддалених одне від одного місць, або на короткострокові наскоки туди-сюди. Останній варіант не рекомендують: повноцінних вражень від перебування в цікавих місцях отримати не встигнете, зате швидко вимотаєтесь, через що загальне враження буде зім’ятим і невиразним.

Важливий момент: перед купівлею квитка варто визначитися з тим, з якої частини США ви хочете помандрувати. Вибір тут насправді невеликий: найцікавіші місця сконцентровані по східному і західному узбережжю, центральну ж частину країни має сенс відвідувати, якщо у вас значно більше 2 тижнів або ви вже були в Нью-Йорку, Каліфорнії і прилеглих до них східних і західних штатах .

Компромісним варіантом може стати відвідування обох узбереж. Правда, в цьому випадку доведеться витратитися на внутрішній переліт (200-300 доларів на людину) і втратити майже день: незважаючи на те що витрачений на переліт час частково компенсуватиме тригодинна різниця часових поясів (якщо летіти зі сходу на захід), втома від перельоту не дасть провести залишок дня з помітною користю. З іншого боку, враження від такої подорожі будуть сильно різноманітніші, та й країну дізнаєтеся трохи краще, а воно того варте.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!