Перший автомобіль: як обрати?

262

 

Купівля машини – серйозний крок. Кожен з нас хоча б раз мріяв про комфортний, практичний і максимально надійний засіб пересування. Існує безліч факторів, що впливають на вибір авто – ціна, переваги, рекомендації друзів і знайомих. Рішення може прийматися і виходячи зі стану доріг, місця проживання майбутнього водія. Однак найважче доводиться починаючим автолюбителям. Як вибрати першу машину для новачка, на які сторони варто звернути пильну увагу? Купити нову машину чи придбати з рук (у такому разі вам знадобляться послуги з перевірки стану авто, наприклад, тут: https://sto.ms/)

Перше питання, яке хвилює новачків – який варіант краще – механіка або автомат?

Що ми отримаємо, якщо виберемо автомобіль з МКПП? В цьому випадку під капотом буде двигун з коробкою передач, до складу якої входять всі ті елементи, які відповідають за злагоджену роботу механізму: шестерінки, синхронізатори, муфти і т.д. Між двигуном і МКПП буде розташовуватися вузол зчеплення, і якщо ви натиснете на відповідну педаль, відбудеться роз’єднання серця автомобіля і того самого «чорного ящика» коробки. Не припиняючи натискати на педаль, ви можете вибрати будь-яку передачу. У цьому полягає безперечний плюс подібної «механіки». Однак ці дії можуть робити тільки просунуті автолюбителі, а не новачки, яким потрібен час для освоєння такого залізного коня. Ще один недолік полягає в незручності пересування в умовах пробок.

Переходимо до АКПП. Машина сама перемикається, а водієві тільки залишається натискати на педалі гальма і газу, керуючи селектором “автомата”. Надійність цієї коробки передач, легке лавірування в потоці транспорту на світлофорі і в нескінченних пробках – основні переваги такого варіанта. Однак споживання палива з автоматичною КП зростає. Якщо ви готові вибрати маневреність і зручність, нехай і з великою витратою бензину, віддайте свою перевагу такій моделі. В даний час існує багато різних варіантів автоматичних трансмісій, однак найбільш надійною і визнаною все ще залишається класичний гідротрансформаторний автомат. Робот – небажаний вибір, особливо якщо справа стосується доступних автомобілів. Роботизовані коробки передач відрізняються «замороченістю» і зниженою надійністю.

Не забуваємо і про обсяг двигуна. Від цього показника залежить споживання палива. Чим вище значення обсягу, тим більше вам доведеться витратити на заправку залізного коня. Якщо ви вибираєте автомобіль для щоденних поїздок на роботу, ідеальним варіантом стануть моделі з робочим об’ємом до 1,6 літра.

 

Початківцям водіям краще звернути увагу на моделі з повним або переднім приводом. Цей варіант дозволить вам заощадити, не забуваючи про безпеку:  прохідність по снігу і бруду набагато вища ніж у автомобіля, у якого крутний момент доводиться на задні колеса. Підвищується легкість машини, зменшується ризик виникнення заметів.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!