Навіщо потрібен частотний перетворювач

Перетворювач частоти є електронним пристроєм, який служить для перетворення параметрів частоти електричного струму. Його використання дозволяє забезпечити безперервне управління процесом трансформації вхідних електричних параметрів – у вихідні. Детальніше

Найбільшу актуальність частотні перетворювачі отримали в сфері управління швидкістю обертання синхронних і асинхронних електродвигунів. Використання частотників значною мірою дозволяє оптимізувати виробництво, знизити споживання енергоресурсів, і збільшити термін служби підключеного до них електроустаткування.

Переваги використання перетворювачів частоти: управління і контроль швидкості обертання електродвигуна; захист від кидків напруги і перевантажень; забезпечення плавного пуску і зупинки підконтрольного електрообладнання; полегшення робочого процесу при виконанні складних технічних завдань; стійкість до тривалих навантажень і імпульсним діям; можливість економії енергоресурсів аж до 40-50%; збільшення ККД електродвигунів; зниження зносу і поліпшення механічних показників підключеного обладнання; здійснення безперервного моніторингу технологічних параметрів і можливість оперативного втручання.

Завдяки можливості регулювання швидкісних характеристик двигунів, інвертори отримали широке поширення в промисловості і господарської діяльності людини.

Сфера застосування: харчова промисловість; важка промисловість; легка промисловість; засоби малої механізації; медичне обладнання; насосне обладнання; система водопостачання; компресори; транспорт; високоточні електромеханічні верстати.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Пристрій і принцип дії

Електрична схема частотного перетворювача складається з двох частин: силова; керуюча.

Силова частина зібрана на транзисторах або тиристорах. Керуюча частина має вигляд електричної схеми на цифрових мікропроцесорах, яка здатна управляти силовими електричними складовими входять параметрів.

Виділяють два етапи перетворення:

1) На першому етапі перетворення вхідна напруга (220В або 380В) випрямляється за допомогою діодного моста. Потім, проходячи через фільтр зібраний на конденсаторах, «вирізані» частини вхідного сигналу згладжуються.

2) На цьому етапі, з частин випрямленої напруги, формується сигнал бажаної послідовності з необхідними параметрами амплітуди і частоти. Це досягається за допомогою мікросхем, здатних управляти вихідними параметрами. Задані елементами управління прямокутні імпульси необхідної частоти передаються двигуну. Індуктивність обмотки статора інтегрує ці імпульси, перетворюючи їх в синусоїду.