Натуральний корм, плюси, мінуси і корисні поради

182

 

Напевно, перше питання, що виникає перед новоспеченим власником цуценяти або підрощеної собаки – чим краще годувати собаку? У пошуках відповіді можна прошерстити не одну книгу, провести не один день на всіляких форумах і вивчаючи статті в інтернеті, і навіть стати свідком запеклої суперечки між друзями-собачниками на майданчику, і остаточно заплутатися. Власне, глобальних варіанти два: або купити корм для собак, і тоді Вам на прийде допомогу грамотний ветеринарний консультант в магазині або лікар в клініці, або годувати собаку натуральною їжею, ретельно збалансувавши її раціон.

Здавалося б, що складного в натуральному годуванні? Давати вихованцеві те ж, чим харчується родина. Але це найбільша помилка в міркуваннях власників собак! Травна система наших, нехай і далеких, нащадків вовків, в корені відрізняється від людської. Чотириногим улюбленцям абсолютно ні до чого давати крупи (каші) і борошняні продукти (макарони, наприклад), а вже тим більше, солодке – це спровокує тільки порушення мікрофлори і нормального функціонування кишечника.

Основою правильного натурального раціону для м’ясоїдних є м’ясо, на другому місці кисломолочні продукти, а потім, так звані, складні вуглеводи, тобто овочі (капуста, морква, огірки, кабачки) і висівки. Перерахований список – це все те, чим можна годувати собаку тривалий час без шкоди для її здоров’я. До того ж, якщо Вас дійсно цікавить питання «як правильно годувати собаку?», Відповідь – одноманітно. Немає ніякої життєвої необхідності придумувати – що сьогодні краще дати – яловичину або курку. Якщо вихованцеві подобається яловичина, так і продовжуйте годувати його нею. Різноманітність лише зробить тварину примхливою і перебірливою у плані їжі, але не факт, що посприяє зміцненню здоров’я.

Якщо хочете побалувати коханого Друга – дайте йому пожувати шматочок яблука протягом дня, або позачерговий шматочок морквини. Це будуть найкращі ласощі, які, на додачу до всього, ще й вітамінізовані. Також не варто забороняти вихованцеві поїдати на дачі травичку або ягоди з кущів (якщо, звичайно, Ви не боїтеся втратити, таким чином, врожай для варення).

Вкрай не рекомендується змішувати різні види раціонів. Наприклад, сухий корм змішувати з кефіром, та й взагалі, додавати готові корми в натуральну їжу. По-перше, якщо Ви даєте собаці сухий корм (природно, класу не нижче преміум), то в ньому вже враховано всі м’ясні і рослинні компоненти, і додатково нічого додавати не потрібно. А по-друге, це знову ж таки призведе до небажаного дисбалансу в системі травлення.

Хай ваш улюбленець буде здоровим!

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!