На що звернути увагу при покупці квартири в новобудові

Якщо ви не знаєте, як купити квартиру в новобудові, щоб не обманули – пам’ятайте, вам доведеться ретельно перевірити https://semycvit.com/ і її, і забудовника. В першу чергу вам потрібно перевірити репутацію компанії. Якщо у неї вже були якісь проблеми з покупцями – це дуже легко визначити.

Ви можете зайти на сайт забудовника, подивитися фотографії вже готових об’єктів. На сторінках компанії в соціальних мережах ви можете почитати відгуки клієнтів про співпрацю з нею.

Якщо ж у вас є можливість самостійно відвідати вже здані в експлуатацію об’єкти – це буде ще краще, адже в живу ви швидше визначте всі недоліки і переваги висоток.

Крім загальної репутації забудовника вам знадобиться також вивчити безліч документів на об’єкт в цілому і на окрему квартиру, яку ви хотіли б купити. Для ретельної перевірки попросіть забудовника надати вам: документи, що підтверджують право на землю – звичайне свідоцтво про право власності або договір оренди допоможуть переконатися в тому, що будівництво відбувається законно; містобудівні умови і обмеження – без них забудовник може побудувати хіба що житловий будинок площею менше 300 м2, господарську споруду або гараж; експертний звіт по перевірці проекту об’єкта – ваша впевненість в тому, що проект об’єкта відповідає закону і технічним нормам; дозвіл / право на будівельні роботи – без цього документа не можна не тільки починати будівництво, а й фінансувати майбутній об’єкт; умови підключення до комунікацій – слід перевірити, чи має забудовник такий дозвіл на підведення комунікацій; договори про спільну діяльність – це все ті документи, в яких чітко описано, як буде розділена площа об’єкта, на яких умовах ви співпрацюєте з забудовником і т.п.

Інвестиції в квартиру в новобудові – це завжди великий ризик. Часто трапляється таке, що забудовник просто не виконує своїх зобов’язань перед покупцем. Не завжди компанія має всі необхідні для початку будівництва документи.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Поширена проблема – забудовник вводить об’єкт в експлуатацію набагато пізніше, ніж було прописано в документах. Іноді затримка буває до 10 років.

Крім того, в договорах може бути багато моментів, які з вами не узгоджені – серед них приховані штрафи і комісії з покупця. Недобросовісні забудовники можуть продавати одну квартиру кільком покупцям, з якими в результаті вам доведеться розбиратися через суд.

Деякі компанії можуть продавати квартири, на які в майбутньому не вийде законно оформити право власності.