На що звернути увагу при покупці квартири в новобудові

177

Якщо ви не знаєте, як купити квартиру в новобудові, щоб не обманули – пам’ятайте, вам доведеться ретельно перевірити https://semycvit.com/ і її, і забудовника. В першу чергу вам потрібно перевірити репутацію компанії. Якщо у неї вже були якісь проблеми з покупцями – це дуже легко визначити.

Ви можете зайти на сайт забудовника, подивитися фотографії вже готових об’єктів. На сторінках компанії в соціальних мережах ви можете почитати відгуки клієнтів про співпрацю з нею.

Якщо ж у вас є можливість самостійно відвідати вже здані в експлуатацію об’єкти – це буде ще краще, адже в живу ви швидше визначте всі недоліки і переваги висоток.

Крім загальної репутації забудовника вам знадобиться також вивчити безліч документів на об’єкт в цілому і на окрему квартиру, яку ви хотіли б купити. Для ретельної перевірки попросіть забудовника надати вам: документи, що підтверджують право на землю – звичайне свідоцтво про право власності або договір оренди допоможуть переконатися в тому, що будівництво відбувається законно; містобудівні умови і обмеження – без них забудовник може побудувати хіба що житловий будинок площею менше 300 м2, господарську споруду або гараж; експертний звіт по перевірці проекту об’єкта – ваша впевненість в тому, що проект об’єкта відповідає закону і технічним нормам; дозвіл / право на будівельні роботи – без цього документа не можна не тільки починати будівництво, а й фінансувати майбутній об’єкт; умови підключення до комунікацій – слід перевірити, чи має забудовник такий дозвіл на підведення комунікацій; договори про спільну діяльність – це все ті документи, в яких чітко описано, як буде розділена площа об’єкта, на яких умовах ви співпрацюєте з забудовником і т.п.

Інвестиції в квартиру в новобудові – це завжди великий ризик. Часто трапляється таке, що забудовник просто не виконує своїх зобов’язань перед покупцем. Не завжди компанія має всі необхідні для початку будівництва документи.

Поширена проблема – забудовник вводить об’єкт в експлуатацію набагато пізніше, ніж було прописано в документах. Іноді затримка буває до 10 років.

Крім того, в договорах може бути багато моментів, які з вами не узгоджені – серед них приховані штрафи і комісії з покупця. Недобросовісні забудовники можуть продавати одну квартиру кільком покупцям, з якими в результаті вам доведеться розбиратися через суд.

Деякі компанії можуть продавати квартири, на які в майбутньому не вийде законно оформити право власності.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!