На що слід звертати увагу при виборі ліжка

Як купити ліжко та так, щоб комфортно висипатися, отримати чудовий предмет обстановки і не заплатити зайвих грошей? У цій статті ми зробимо акцент на тому, як визначити якість спального місця, адже воно регулярно несе велике навантаження – сну ми приділяємо більше третини свого життя.

Яких і скільки ламелей має бути в ліжку?

Ламелі – це ортопедична гнучка решітка, яка під час сну створює додатковий комфорт. Вона трошки пружинить, допомагає вазі тіла рівномірно розподіляти навантаження на поверхню і підсилює ефект впливу ортопедичного матраца. У стандартних ліжках товщина ламелей 8 сантиметрів, в сумі вона розрахована на 120 кг маси людського тіла. Щоб витримати таку вагу, ламелі роблять з гнучких і міцних порід дерева, наприклад, берези, бука, ліщини. Вони еластичні, але сильно не прогинаються, надійні, на таких меблях можна навіть стрибати (в розумних межах, звичайно).

Вибирати ширину ламелей потрібно, враховуючи тип і жорсткість матраца. Якщо ви вирішили купити матрац з блоком залежних пружин, то ширина ламелей повинна бути не менше 7 см, а це більше класичних 6-сантиметрових. Для матраца з блоком незалежних пружин (які укладені в мішечки), краще підійдуть вузькі ламелі – не більше 5 см в ширину. Їх кількість у порівнянні зі стандартними збільшується.

Найдрібніші ламелі (вони ж – найбільш гнучкі і пружні) мають в ширину 2,5 см. Чим вони вужчі, тим більшого ортопедичного ефекту досягає виробник. А ви отримуєте безперечну користь для хребта і всього тіла. Стандартне число ламелей в односпальних ліжках – 14, для двоспального воно досягає 20 штук. Залежно від якості меблів цей показник збільшується.

Як купити ліжко потрібного розміру?

Ідеальна спальна поверхня – та, на якій зручно розвалитися уві сні і не скотитися з неї. Руки не повинні звисати. А якщо періодично з вами спить ще й дитина, тоді запас простору повинен бути ще більший. Оптимальний розмір – 2 метри в ширину.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Висота каркаса – те, на що відразу звертають увагу продавці, але покупці про це знають мало. Традиційне ліжко європейського типу має каркас заввишки півметра. Для східних моделей цей показник набагато менший, ліжко може розташовуватися трохи вище поверхні підлоги. Американський каркас досягає 90 см, це дуже високо, але не дуже корисно.

Від висоти дуже залежить, наскільки зручно буде вставати з ліжка літній або ослабленій людині, а також тим, у кого занадто маленький або, навпаки, високий зріст. Оскільки медики пишуть про те, що різкі рухи відразу після сну дуже шкідливі для хребта і особливо дисків, висота повинна бути комфортною. А саме: ви не повинні зістрибувати з ліжка, а, опустивши ноги вниз, вільно торкнутися ними підлоги.