На що потрібно звернути увагу, обираючи фасадну плитку?

217

Облицювальна плитка для обробки фасадів повинна бути вологостійкою і спокійно переносити перепади температур. Фасадна плитка повинна істотно відрізнятися від плитки для внутрішніх робіт, і це завжди враховує виробник.

Дуже важливу роль в її довговічності грає коефіцієнт лінійного розширення матеріалу, з якого вона зроблена.

Якщо він занадто високий, плитка не витримає зимових морозів і літньої спеки, так як при сильному розширенні або стисненні розірветься шар клею, на якій вона укладена, і, як наслідок, відвалиться від фасаду завчасно.

Різні види фасадної плитки виробляються за різними технологіями і з різних матеріалів. Звернімо увагу на один з видів фасадної плитки – клінкерну, яку можна придбати тут.

Клінкерна плитка: традиції і якість

Однією з найбільш популярних різновидів оздоблювальних матеріалів для фасадів є клінкерна плітка. Вона робиться під цеглу, різних відтінків, не боїться морозів, високих температур, а також їх перепадів. Термін служби цієї плитки досить тривалий і становить близько п’ятдесяти років.

Клінкерна фасадна плитка випускається як в Україні, так і за кордоном і імпортується на вітчизняний ринок. Виготовляється плитка з сланцевої глини особливих зразків, що володіють особливою тугоплавкістю, з додаванням флюсу, шамоту і тонкодисперсного промотору.

Після процесу формування, плитка проходить випалення при високих температурах, встановлених технологією виробництва для отримання дрібнозернистих структур.

Це головна умова для захисту від вологи, а значить, хороша морозостійкість. Як говорилося вище, плитка випускається різних кольорів, але навіть без застосування барвників вона виглядає дуже привабливо. Вона прекрасно тримається на утеплювачі і підходить як для одноповерхових, так і багатоповерхових будівель.

Щоб вибрати відповідну для своїх володінь фасадну плитку, потрібно зробити попередній розрахунок на покупку і на роботу, пов’язану з її укладанням. Також важливо врахувати термін її служби і вартість щорічного обслуговування.

Тільки після таких розрахунків можна прийняти вірне рішення щодо вибору обробки. Що стосується естетичної сторони, то зазвичай з запропонованих варіантів можна підібрати бажаний.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!