Лайфхаки з обміну валюти в Харкові

В останні кілька років рух курсу валют Харків був схожий на американські гонки. У подібних ситуаціях експерти завжди рекомендують не панікувати. Але коли справа стосується особистих накопичень зберігати спокій якось складно. Спеціально для людей зі слабкими нервами УЛГ підготувала кілька порад, як вигідно міняти валюту.

Якщо вуличне табло обмінного пункту обіцяє хороший курс, то це не означає, що дійсно вийде вигідно конвертувати валюту. Пільговий курс в обмінках Харкова може поширюватися тільки на великі суми. Тому перед купівлею / продажем потрібно обов’язково запитати у касира, за яким курсом пройде саме ваша операція.

Найчастіше банки дають знижки при операціях від $ 5000-10000. У великих банках курс на табло, як правило, встановлюється від однієї одиниці валюти. Описана практика більше характерна для “сірих обмінників” . Тому експерти рекомендують проводити обмін валют тільки банківськими відділеннями, де також часто зустрічаються градації по сумі угоди, але всі умови прозорі.

Найвигідніший час для покупки валюти в обмінка Харків- денні години в будні дні. Це пов’язано з розкладом роботи біржі і з іншими особливостями внутрішніх процесів.

Банки встановлюють свій курс, орієнтуючись на котирування торгів на валютній біржі, яка не працює в суботу та неділю. Тому перед тим як піти на вихідні чи свята банки закладають в курс ризики того, що після повернення з них їм доведеться поповнювати свої валютні запаси після продажу клієнтам в неробочі дні вже по зростанню курсу.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Такої ж логіки кредитні організації дотримуються з вечірніми і ранковими курсами. Різниця в курсах залежить від різкості курсових стрибків. У 2012-2013 роках вона була не така суттєва, але сьогодні можна значно заощадити, якщо проводити обмін валют Харків в будній день.

Не у всіх, але у багатьох банках курси в інтернет-банку вигідніші, ніж для готівкових операцій в касі. Пояснюється це просто: по-перше, банку не потрібно витрачати ресурси на фізичну доставку грошей в відділення, плюс в цьому процесі не витрачається час співробітників банку. З тієї ж причини кредитні організації готові пропонувати підвищені ставки по вкладах, відкритим віддалено.

По-друге, банку буде швидше і зручніше змінювати курс в інтернеті в разі різких стрибків на валютному ринку, ніж в своїх відділеннях. Таким чином він знижує свій валютний ризик і може дозволити собі встановити менший спред. Йому не треба хвилюватися, що ринок раптово проб’є його курс і у нього встигнуть купити багато валюти за збитковою для банку ціною.

Перед тим як йти в банк, щоб купити валюту в Харкові, краще уточнити – чи не буде це вигідніше зробити онлайн. При цьому в інтернет-банку курс може бути вигідніше курсу в касі, а може бути і навпаки. Це може бути пов’язано з тим, що курс в інтернет-банку діє один на всю Росію, а в відділеннях відрізняється в залежності від регіональної специфіки.