Корисні поради щодо експлуатації принтерів

173

 

МФУ, як і будь-який інший високотехнологічний пристрій, вимагає особливого догляду. Дотримуючись простих правил можна в рази збільшити термін експлуатації принтера, попутно уникаючи поломки дорогих вузлів.

Більшість користувачів після розпакування відразу ж включають пристрій в мережу і, використовуючи свій попередній досвід, починають друк. Не розібравшись, що до чого, вони підключають картридж через невідповідний інтерфейсний кабель або ж встановлюють вузол разом із захисними плівками. Щоб уникнути можливих проблем перед початком експлуатації уважно вивчіть інструкцію і опис апарату. Порушення рекомендацій виробника також позбавляє Вас права на гарантійне обслуговування. І не забудьте зареєструвати придбану модель. Це допоможе Вам зберегти право на гарантійне обслуговування в разі втрати талона. Не нехтуйте послугами сервісних центрів по ремонту оргтехніки https://fp.lviv.ua/. Кваліфіковані фахівці мають навички вирішення практичних завдань.

Прості правила на кожен день

Встановіть принтер в безпечному місці. Відкриті вікна, рослини та інші предмети – все це представляє потенційну небезпеку для вашого обладнання. Поставте принтер на міцному столі таким чином, щоб всі навколишні предмети знаходилися на відстані не менше 10 см.

Звертайте увагу на системні повідомлення. Якщо якийсь вузол принтера працює неналежним чином або вимагає обслуговування, то Ви побачите червоні або жовті значки в системному вікні. Не ігноруйте попередження та телефонуйте фахівцям.

Визначте, на чому Ви збираєтеся друкувати і виставте відповідні налаштування. Високої якості зображення можна досягти тільки при певній температурі і у всіх матеріалів вона своя. Якщо у вашому офісі стоїть кілька МФУ, то розумніше використовувати для них якісь певні типи носіїв.

Не залишайте МФУ без роботи. Тривалі перерви шкодять струменевим принтерам. Для запобігання можливих проблем, пов’язаних з засиханням чорнила, друкуйте хоча б одну сторінку раз в тиждень.

Контролюйте температуру. Потужні МФУ при великих обсягах роботи можуть перегріватися. Для запобігання можливих проблем, стежте за тим, щоб вентиляційні отвори на поверхні принтера забивалися брудом.

Не намагайтеся заощадити на папері. Папір, на якому чиста одна сторона аркуша, з одного боку, економить кошти, а з іншого – ставить під небезпеку критично важливі вузли принтера. Навіть злегка прим’ята папір також може заблокувати пристрій подачі паперу.

Використовуйте оригінальні витратні матеріали. Сумісні картриджі не мають повної технічної відповідності принтеру і негативно впливають на його продуктивність. Якщо Ви все ж таки вирішите заощадити, то купуйте сумісні витратні матеріали відомих виробників.

Неправильна заправка картриджа може погано позначитися на якості друку і призвести до потрапляння чорнила на сопла і коліщатка механізму подачі паперу. Очищення контейнера для відпрацьованого чорнила також вимагає наявності певних навичок і спритності.

Ви повинні не просто видалити відпрацьований матеріал, а й налаштувати принтер на подальшу роботу. З такими ж проблемами доводиться стикатися власникам лазерних принтерів. Порушення процедури заміни тонера веде до засмічення друкуючої головки і забруднення механізму подачі паперу.

Приділяйте своєму принтеру належну увагу, і він прослужить довгі роки. Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам уникнути можливих проблем і реалізувати весь потенціал вашого МФУ.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!