Коротка історія марки Lexus

356

 

Lexus – марка японської компанії Toyota Motor, в якій випускаються автомобілі класу люкс. Спочатку, знаменитий виробник японських автомобілів планував випускати автомобілі Лексус тільки для ринку Сполучених Штатів Америки, але, проте тепер, даний автомобіль представлений в більш ніж 70 країн світу. Чому цей автомобіль став таким популярним, і з чого починалася історія розвитку компанії Lexus, розповімо в цій статті.

Датою заснування бренду Lexus вважається серпень 1983 року, коли представник компанії Toyota Motor Ейдзі Тойода на закритій нараді поставив завдання створити автомобіль преміального класу. Даний автомобіль повинен бути призначений для преміум-сегмента і скласти конкуренцію автомобілям Cadillac, BMW, Jaguar і інших марок преміум-класу. Завдання було досить важким, так як потрібно було розробити концепцію з «чистого аркуша».

У маркетологів компанії Toyota Motor стояло важке завдання. Необхідно було придумати таку назву нового бренду, щоб воно було простим, добре запам’ятовується, і у людини, почула його, складалося враження розкішності і багатства. На зборах ради директорів було затверджено назву Lexus, яке нічого не означало, але була співзвучна із словом «Люкс (Lux)».

Перший Lexus LS 400 зійшов з конвеєра в 1985 році, а в 1986 році успішно пройшов грунтовні тест-драйви в Німеччині. Дебют компанії Lexus відбувся в 1988 році на авто-шоу в Лос-Анжелесі, а прем’єра автомобілів Lexus LS 400 і ES 250 відбулася рік потому на детройському автосалоні. Завдяки багатству оснащення, високим технічним характеристикам, надійності і привабливості, автомобілі Лексус швидко завоювали успіх на ринках в США і Канаді. Приклад виявився заразливим, і йому були інші японські автовиробники. Так, в тому ж самому році, у компанії Nissan з’явилася марка Infiniti, а у Honda – Acura.

Автомобіль Лексус LS 400 зовні був орієнтований на американський сегмент, отже, він зовні був мало схожий на японські автомобілі. У знавців склалося враження, що до кузова автомобіля доклав руку хтось із італійських дизайнерів, що з часом підтвердилося. Прем’єра автомобіля Лексус LS 400 виявилася успішною, і в лютому 1990 року американська преса визнала розкішний седан кращим імпортованим автомобілем в США.

Головними причинами успіху автомобілів Lexus на американському ринку можна назвати багату обробку інтер’єру, а також численними елітними компонентами, які встановлюють в ці авто. Також американців привернув потужний і надійний двигун, а також зовнішній вигляд, в якому переважають строгі і чіткі лінії.

Після грандіозного дебюту, в 1991 році компанія Lexus випустила серію автомобілів з індексом SC 400 (купе), варіант для експорту автомобіля Toyota Soarer. Після зробленого рестайлінгу в 1998 році, зовнішня схожість не зникла. Також, в тому ж самому році, компанія випустила п’ятимісний седан Lexus ES 500, з особливим виконанням Toyota Camry для американського ринку. Січень 1993 рік – прем’єра Lexus GS 300, осінь 1998 – перший показ моделі IS. А в 1999 році була випущена компактна модель Lexus IS 200. Станом на сьогодні останньою моделлю є Lexus LX.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!