Хімчистка – що це і навіщо потрібні послуги хімчистки

Професійною хімчисткою називають процес очищення текстильних виробів, що передбачає застосування органічних розчинників. Мета такої процедури – видалення стійких плям, з якими неможливо впоратися за допомогою звичайного машинного чи ручного прання. Послуги хімчистки обходяться набагато дешевше, ніж покупка нових речей замість зіпсованих. Ризики – мінімальні.

Багато тканин взагалі небажано прати або чистити «народними засобами» в домашніх умовах. При спробах самостійно позбавитися від забруднень висока ймовірність остаточно зіпсувати виріб. Найрозумніше рішення – переглянути адреси хімчисток і віддати забруднену річ в найближчий пункт прийому. Також неможливо обыйтися без послуг спеціалістыв, якщо вам потрібна хімчистка м’яких меблів Київ.

Перша професійна хімчистка з’явилася в середині 19 століття. Її власником був Жан Батист Жоллі. Заповзятливий француз мав власну фарбувальню і звертав увагу на всі факти, які стосувалися тканин. Одного разу він побачив, як покоївка ненавмисно очистила пляму на скатертині, просто спрямувавши на неї гас. Це стало чудовою мотивацією для його експериментів з матеріалами і розчинниками.

Жан Батист Жоллі виявив, що гас прекрасно видаляє стійкі плями, і відкрив першу хімчистку. Для чищення тканин він використовував нафтопродукти.

Проблему горючості очищувальних речовин вирішив Джозеф Стоддард, який винайшов менш небезпечний, але настільки ж ефективний, як гас, розчинник. Його застосовували аж до 30-х років 20 століття. Пізніше з’явився перхлоретілен, який досі використовується в професійній хімчистці. Він безпечний, не псує тканини і відмінно виводить навіть стійкі забруднення.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Альтернатива сухому чищенню перхлоретиленом – аквачистка. В процесі видалення забруднень використовуються вода і поверхнево-активні речовини, миючі, жируючі засоби, засоби для виведення плям. Способи і засоби для хімчистки кожного конкретного виробу повинен підбирати кваліфікований технолог. Вони залежать від типу тканини, особливостей самого виробу.

Професійні апарати для хімічного чищення – це гібридні системи, що поєднують функції пральної машини і сушарки. Речі кладуть в камеру чищення, заливають миючі засоби і включають прилад в потрібному режимі. Далі процес відбувається автоматично.

Єдиний нюанс: далеко не всі вироби можна чистити в машинах, нерідко потрібно обробляти речі вручну. Від складності технології, кількості операцій і вартості миючих засобів залежить і остаточна ціна на послуги хімчистки.