Імплантація штучних зубів сьогодні стала нормою в українському суспільстві при вирішенні проблем з протезуванням і відновленням красивої посмішки. Однак вибір імплантату – справа не проста, і далеко не кожен зможе здійснити правильний вибір самостійно. Більш того, окремо взяті стоматологічні клініки, найчастіше, спеціалізовані на певних видах імплантатів. Спробуємо розібратися: на що звернути увагу, зважившись на імплантацію зубів?
Що таке імпланти – це штучний титановий корінь, який угвинчується в кістку на місці відсутнього зуба. Титан має феноменальну здатність до приживлення в кістковій тканині, завдяки чому він широко використовується в протезуванні. Імплантований зуб складається з трьох частин: самого імплантату, абатмента і коронки. Абатмент – це перехідний елемент, що з’єднує імплантат з коронкою. Конструкція вкрай зручна тим, що при необхідності абатмент і коронку можна змінити, в той час як сам імплантат імплантується раз і назавжди. Таким чином, імплантація зубів – це прекрасне рішення проблеми при відсутності зубів.
На сьогоднішній день в світі існує близько 2 000 систем для імплантації зубів. Ціна імплантату і абатменту залежить від країни-виробника, авторитету фірми-виробника, від форми перетину і різьблення, властивостей поверхні матеріалу, стоматологічної клініки та інших показників.
Операція з імплантації зубів не настільки болюча, як може здатися. У кістковій тканині відсутні нервові рецептори, тому всі больові відчуття можуть бути пов’язані тільки з яснами, яку на початку процедури розрізають для того, щоб оголити кістку. Як і при лікуванні карієсу, звичайних знеболюючих засобів в ряді випадків буває досить, але деякі клініки вважають за краще застосовувати загальний наркоз, що іноді більш зручно для обох сторін, коли пацієнт панічно боїться операції, а лікар – не бажає мучитися з неспокійним клієнтом під час імплантації. Вся операція зазвичай займає не більше години.
Після розрізу ясна в кістки за допомогою спеціального свердла формується отвір, строго за формою обраного імплантату. Потім в імплантат вкручується заглушка (замість абатмента), а ясна зашиваються. Загоєння ясен відбувається протягом 1-3 тижнів, після чого необхідний другий візит до лікаря для зняття швів. Після зняття швів протягом декількох місяців відбувається приживлення імплантату в кісткову тканину. Потім лікар ще раз робить невеликий розріз ясен, видаляє заглушку і встановлює так званий формувач ясен – елемент, який виступає з ясен і має форму майбутнього зуба. Формування ясен займає 1-2 тижні, після чого робиться зліпок і виготовляється майбутня коронка. Нарешті, завершальний етап-установка абатмента і коронки на імплантат.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал