Як з’ясувати реальну ціну вашої нерухомості?

147

Ринок нерухомості України, як і в багатьох інших країнах, не завжди залежить від об’єктивних показників вартості житла. Якщо мова йде про ринок первинного житла, то ціни більш-менш наближені до реальності. На вторинному ж ринку вартість житла часто оцінюється «на око».

У більшості приватних випадків без участі ріелторських контор вартість житла встановлюється в залежності від декількох факторів: вартість аналогічного житла, кількість аналогічних пропозицій, цілі продажу нерухомості.

Наприклад, людина хоче продати квартиру, але для неї важлива терміновість. Тоді вона встановлює занижений цінник. Природно, така ціна не буде об’єктивною. Не рідкісні й випадки сильного завищення вартості.

Об’єктивну оцінку житлової нерухомості ви зможете отримати лише у незалежних експертів, наприклад, в https://оцінка.укр.

Які аспекти враховуються при оцінці житлової нерухомості?

При професійній оцінці фахівці заходять набагато далі порівняльного підходу. В основному оцінювач звертає увагу на:

  • Вартість квадратного метра в районі;
  • Поверховість будинку;
  • Розташування квартири в будинку. Житло на першому і останньому поверхах, звичайно, коштує дешевше;
  • Стан квартири;
  • Наявність незареєстрованих перепланувань;
  • Інфраструктура району;
  • Транспортна доступність;
  • Відстань від центру міста;
  • Екологічна обстановка в районі

Крім цих факторів, що впливають на вартість житла, існує і безліч інших. Також якщо мова йде про новобудови, то враховуються і показники забудовника, і стадія будівництва, і наявність іпотечного кредитування і т.д.

Важливо розуміти, що більшість людей, які продають квартири, ставлять ціни абияк. У цій ситуації у виграші залишаються ті, хто провів експертну оцінку нерухомості житла, оскільки у них буде офіційний документ, що підтверджує ціну.

Оцінка житлової нерухомості

На ріелторському ринку – оцінка нерухомості вже давно стала одним з основних запитів. За довгі роки оціночної діяльності компанії ретельно відпрацювали кожен етап оцінки, деякі впровадили власні методи, що часом дозволяє суттєво скоротити загальні терміни оцінки.

Звертаючись до перевірених фахівців, можна не переживати за якість і об’єктивність результатів ви, оскільки оцінка нерухомості найбільш систематичний і не складний оціночний процес.

Пам’ятайте, що експертна оцінка нерухомості допоможе швидше знайти потенційних покупців житла, адже ціна нерухомості буде офіційно підтверджена професіоналами.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!