Як правильно обрати тротуарну плитку

188

 

 

Поява в будівельній галузі тротуарна плитка стала значним відкриттям, особливо з огляду на її переваги перед асфальтом або бетоном. Доріжки в парку, тротуари в центрі міста, автобусні зупинки та майданчики перед бутіками – всім тротуарна плитка надає свіжий і оригінальний вигляд. Якісну плитку в Україні, наприклад, виготовляє завод ФЕМ (посилання вказане вище)

 

Починаючи з кінця двадцятого століття на торговому ринку з’явилася нова технологія виробництва вуличного плиткового покриття. Спочатку при виробництві плитки в форми з пластика стали заливати бетон і саме так отримували готову тротуарну плитку. Таким чином, вперше було проведене укладання тротуарної плитки.

 

Дану плитку почали вперше продавати в дев’яностих роках. Вона в ці роки була дефіцитною. Вартість могла викликати загальне схвалення цього виду матеріалу. Набагато пізніше розроблена ще одна технологія – вібропресування.

 

Такі вироби можна придбати різного виду, форми і кольору. Зараз навряд чи можна зустріти місця, де було проведене укладання тротуарної плитки з однотонного матеріалу. Всі підприємства, що виробляють її, використовують різні форми виливки і різноманітну за кольором гамму. Все це робить дизайн унікальним.

 

Велика увага приковує до себе ця плитка завдяки своїй практичності, простотою укладання, стійкістю до атмосферних опадів, можливістю без особливих витрат піддавати ремонту різні ділянки.

 

В наші дні її можна вільно купити в будь-якому магазині будматеріалів. Укладати тротуарну плитку можна різними способами, створюючи власні візерунки і граючи з забарвленням. В результаті можна отримати досить гарні малюнки.

 

Але слід стежити за товщиною плитки. Наприклад, перед гаражем вона повинна мати нескладну форму, так як в цьому місці краю плитки можуть сколюватися, і естетичний вигляд плитки буде втрачено. Найкращим рішенням в цьому випадку буде вібролітна бруківка.

 

Укладаючи тротуарну плитку, потрібно звернути увагу на природні особливості ландшафту і архітектуру будинку. В цьому випадку слід враховувати не фізичні властивості, а також форму і колір плитки з урахуванням того, щоб вона гармоніювала з будівлями розташованими поруч.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!