Як обрати шліфмашину

 

Чим відрізняється «євроремонт» від ремонту, який ми називаємо «звичайним»? Та нічим, крім… дрібниць! Точніше, якості в дрібницях. А в дрібницях, як відомо, диявол! Це якщо, як водиться при звичайному ремонті, нехтувати начебто не дуже істотними недоробками типу скособоченимм розетками, неакуратно прибитим плінтусом, патьоками фарби… Список цих прикрих і настільки в подальшому дратівливих «дрібниць», можна продовжувати довго. Залишені «на потім», «до кращих часів», вони залишаються, як правило, назавжди! У всякому разі, до наступного ремонту. Як відомо, немає нічого більш постійного, ніж тимчасове.

До чого ми про все це напередодні розмови про шліфувальні машини? З тієї причини, що є інструменти, без яких якісний ремонт неможливий. У їх числі – шліфувальні машини. Так, без шліфувальної машини зробити ремонт, звичайно, можна. Той самий – «звичайний». Але «євро» – ні!

Вся справа в тому, що шліфування, полірування і зачистка – це як раз ті операції, на яких робітники дуже часто починають халтурити, тобто не доводити результат до рівня тих вимог, які пред’являються до якості оздоблювальних робіт. І так, мовляв, зійде! Вже дуже ця робота монотонна, трудомістка, кропітка, галаслива, курна і… малопомітна. Помітною, що впадає в очі неякісно виконана робота стає потім, на наступних етапах. Коли, наприклад, на непідготовлену поверхню наноситься фінішне дороге покриття. Вимагає ідеально гладкої основи, воно «чарівним чином» проявляє, підкреслює, робить видимими раніше невидимі її нерівності і шорсткості. В результаті – вся робота нанівець!

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Таке відбувається, якщо робочі, не маючи шліфувальної машинки, змушені шліфувати вручну, використовуючи в якості шліфувального інструменту наждачку (вона ж: шліфувальна шкурка) – або затиснуту в руці, або, в кращому випадку, закріплену на дерев’яному бруску. Інша справа, коли на зміну далеко не найприємнішій ручній роботі приходить техніка!

Отже, шліфмашина ексцентрикова – електричний вузькоспеціалізований інструмент, який ефективно застосовується при чорновому і чистовому шліфуванні дерев’яних деталей, а також стін і швів після шпаклівки, при знятті лакофарбового покриття та іржі, видаленні задирок і т.п.

Обробці може піддаватися не тільки дерево, але метал, пластик, натуральний і штучний камінь, композитні матеріали та ін.

Потужність більшості вібраційних шліфмашин в межах від 150 до 300 Вт. Але є і набагато могутніші. Їх перевага в тому, що вони більш терпимі до навантажень і можуть більш тривалий час працювати, не перегріваючись, на низьких оборотах без перерви. При значних обсягах робіт це, безумовно, важливо. І настільки, що не відлякають ні збільшені габарити, ні маса. Тим більше що з таким обладнанням, як правило, працюють на верстатах, де підвищена маса скоріше перевага, ніж недолік.

Якщо ж ви працюєте з шліфмашинкою не на на верстаті, а «за місцем», причому, тримайте її на витягнутих руках, то зайва масивність, звичайно ж, створить проблеми! Ви швидше станете відчувати втому, що, в свою чергу, буде позначатися на якості роботи. Так що тут ви повною мірою оціните такі властивості менш потужних машинок, як маневреність, компактність, легкість.