Як обрати панель виклику для домофона

152

З кожним роком все більше людей встановлюють домофони. І це не дивно: домофон – простий, але надійний спосіб захистити свій будинок, квартиру, офіс. Панель – найважливіша частина домофона. Вона забезпечує повноцінну роботу всієї системи. Гарний вибір є ось тут.

Елементи панелі

Панель складається з трьох ключових елементів. Це кнопка виклику, динамік і мікрофон. Крім того, якщо говорити про відеодомофони, то його панель повинна бути так само укомплектована камерою (кольоровою або чорно-білою, в залежності від моделі домофона). В ідеалі в панель виклику відеодомофона повинно бути вбудоване інфрачервоне підсвічування, яке дозволить використовувати камеру в будь-який час доби і при будь-якому освітлення.

Додаткові елементи панелі – вбудований модуль для використання електронного ключа або цифрова клавіатура.

Матеріал панелі

Найважливіший аспект при виборі панелі – її захищеність від вандалів. Тобто обрана вами панель повинна бути готова до експлуатації в найважчих умовах, тому потрібно дивитися на матеріал, з якого вона виготовлена.

Найнадійнішими по праву вважаються панелі з металу. Навіть з огляду на той факт, що коштують вони трохи дорожче, ви заощадите. Адже недорогу пластикову панель вам, можливо, доведеться міняти кожен місяць, так як її будуть просто-напросто ламати.

Тип монтажу

Всі панелі виклику встановлюють або на самих вхідних дверях, або безпосередньо біля неї. Монтуватися панель може одним з двох варіантів: накладним методом або врізним методом. Слід зазначити, що монтаж повинен виконуватися особливими гвинтами. Це забезпечить захист панелі від знімання зовні.

Приділити увагу варто так само місцю, на яке буде монтуватися панель. По-перше, місце повинно бути таким, яке дозволить відеокамері мати хороший кут огляду. По-друге, відвідувачі не повинні тягнутися або сильно нахилятися до динаміка. Відповідно, ідеальною висотою для монтажу панелі буде 1,6-1,7м від землі.

Існує кілька варіантів підключення панелі. Вам потрібно підібрати той, який буде придатний у вашій конкретній ситуації.

У випадку з провідний системою домофона, приладова панель живиться безпосередньо від абонентського пристрою або від блоку управління. Якщо ж система домофона бездротова, то живлення може забезпечуватися підключенням до електромережі або до спеціальної батареї.

Так само потрібно подумати і про живлення для реле електронного замка. Зазвичай воно забезпечується через панель виклику.

Отже, що ж потрібно враховувати, вибираючи панель виклику для домофона? Кількість абонентів, які будуть користуватися домофоном, можливість антивандального захисту, температурний діапазон панелі. Потрібно врахувати, в яких погодних умовах буде використовуватися домофон, які температури і погодні явища він повинен буде витримувати. Залежно від цих чинників потрібно підібрати правильний захист для панелі виклику.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!