Як навчитися кататися на ковзанах

 

Цей красивий вид спорту доступний не тільки олімпійським чемпіонам, але і широким масам. Заняття на корті розвивають мускулатуру і сприяють формуванню красивої постави. Але оскільки на льоду доводиться мати справу з гострими лезами, новачкові необхідно знати основні правила катання, а також дотримуватися техніки безпеки.

На процес навчання впливає не тільки рівень початкової підготовки, а й екіпірування. Потрібно вибрати якісне взуття відповідного розміру, а також зуміти її зашнурувати. Про ці важливі приготування перед виходом на каток і про те, як дорослому самостійно і швидко навчитися кататися на ковзанах, читайте в нашій статті.

Не дивіться на витончених фігуристок по телевізору, починайте готувати себе до однієї з найпопулярніших зимових забав заздалегідь. Якщо ви вже придбали основний інвентар, то можна надіти і походити в ньому по квартирі. Так ви звикнете до цього відчуття, висоті і габаритам. Не забудьте попередньо надіти пластикову захист на металеву частину, щоб не пошкодити підлогу. Також враховуйте, що можна переобладнати звичайні ролики, купити леза для роликів.

Крім подібної процедури, є ще ряд підготовчих вправ, які допоможуть вам почувати себе на льоду впевненіше. Це корисно, оскільки основна проблема новачків – страх перед кортом, падінням і іншими відпочиваючими, які рухаються дуже швидко. Ваш перший візит на каток повинен бути в супроводі досвідченого інструктора. Ви можете полегшити задачу своєму тренеру, якщо будете виконувати такі вправи:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Ластівка». Прийміть стійке положення, потім нахиліть корпус вперед, а одну ногу відведіть назад таким чином, щоб вона і тулуб утворили одну лінію. Замріть в статиці на 40 секунд. Повторіть 2-3 підходи на обидві кінцівки. Дана дія спрямована на розвиток рівноваги, а також ця поза збігається з тією, яка виникає при ковзанні.

«Стільчик». Притисніться спиною до стіни і повільно опустіться, ніби сідаєте на табурет. Зберігайте рівну поставу і кут згину колін 90 градусів. Так ви тренуєте задню поверхню стегна, яка активно працює при відштовхуванні від льоду.

«Пістолет». Якщо ви новачок, то робіть підходи з опорою. Максимально присядьте на одній нозі, а другу витягніть вперед до паралелі з підлогою. Повторіть 20 разів по 3 рази. Така техніка сприяє поліпшенню координації та сили.

Вправа з гумкою. Дане тренування динамічне і зажадає від вас чимало зусиль. Одягніть щільну спортивну гумку на рівні гомілки, злегка присівши, винесіть одну кінцівку вперед і перенесіть на неї ваги тіла. Це дозволить вам звикнути до «біжучих» рухів.

Тренування для новачка повинне складати не більше 15 хвилин. Перед ним обов’язково проведіть суглобову розминку, а також злегка розігрійте м’язи.