Як лікувати п’яткову шпору

На хворобливі відчуття в області п’яти пацієнт може скаржитися при різній патології – підошовній бородавці, плоскостопості, ревматоїдних хворобах, розтягненні зв’язок, проблемі в гомілкостопі, тому лікувати п’яткову шпора можна тільки після підтвердження діагнозу.

Лікування п’яткової шпори https://vertebrolog.kiev.ua/shpora має бути комплексним. Воно, як правило, консервативне. До операції вдаються досить рідко.

Основні принципи лікування п’яткової шпори

  1. Зменшення тиску на уражену ногу

Зниження навантаження на стопу досягається за рахунок виконання декількох факторів:

  1. скинути зайву вагу;
  2. обмежити фізичну активність;
  3. влаштовувати відпочинок під час тривалої ходьби;
  4. застосовувати правильний фіксаж зводу;
  5. уникати ходьби і виконання вправ на дуже твердій поверхні

У лікуванні п’яткової шпори найважливіше значення приділяється формуванню правильного корсету, який оптимально підтримує м’язи і зв’язки ступні. Це досягається за допомогою взуття та всіляких ортезів.

  1. правильне взуття – перш за все лікар запропонує підібрати ортопедичне взуття і відмовитися від високих каблуків;
  2. тростини, милиці – допоміжні засоби, що знімають навантаження зі стопи;
  3. супінатори дозволяють зняти частину навантаження з ураженої п’яти і розподілити її на всю ступню;
  4. ортези – корсети в формі чобітка розтягують фасцію, фіксують її під кутом в 90 градусів і сприяють її відновленню під час сну;
  5. індивідуальні устілки є непоганою альтернативою ортопедичному взуттю; виконані з урахуванням особливостей проблемних місць стопи вони істотно знижують навантаження на ноги; в деяких устілках є спеціальні поглиблення в області шпори, що зменшує біль і полегшує ходьбу пацієнта.

Взуття, устілки, супінатори допомагають зняти надмірне навантаження на ноги, дбайливо підтримують склепіння стопи, покращують циркуляцію крові.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

  1. Лікарська терапія

Мета ліків – зменшити біль, зняти набряк і припинити запальний процес. Для цього призначають

  • протизапальні препарати;
  • анальгетики

Ліки можуть призначатися в таблетках, але часто їх комбінують з мазями локального призначення. Втираючи ліки в уражену область, пацієнт полегшує свій стан. При інтенсивних болях може бути запропоновано курс ін’єкцій.

  1. Фізіотерапія

Фізіотерапевтичні процедури є ефективним заходом у боротьбі з п’яткової шпорою.

  • ультразвук – інтенсивне і потужне ультразвукове випромінювання активує процеси метаболізму в тканинах і знижує больові відчуття; під час процедури нагріваються хворобливі зони на ногах; сеанс займає від 10 до 15 хвилин, він безболісний, але має протипоказання – вагітність, гіпотонія, аритмії, інфекційні хвороби в гострому періоді, при тромбофлебіті.
  • лазер – тонкий промінь лазера, спрямований на хворе місце, надає потужний вплив на м’які тканини, активуються окислювально-відновні процеси, запалення стихає.
  • магнітотерапія – електромагнітне поле впливає на проблемну зону стопи; магнітне поле розширює судини, підсилює лімфообіг, завдяки сеансу відбувається активне насичення тканин киснем, запалення зменшується, біль зникає;
  • УВЧ – змінний високочастотний струм розширює судини, підсилює обмін речовин, знімає запалення; даний спосіб довів свою ефективність протягом багатьох років; курс сеансів допоможе впоратися з недугою за 1-15 сеансів.
  • електрофорез – необхідний лікарський засіб проникає в хвору зону під дією слабкого електричного струму; лікар коригує схему введення ліків в залежності від результату терапії;
  • бальнеотерапія – прийом лікувальних ванн показаний курсом; час їх проведення – до 10-15 хвилин, після таких розслаблюючих процедур необхідно полежати і дати спокій ногам;
  • ударно-хвильова терапія – унікальна нова технологія, вона позбавляє від відкладення солей і ліквідує остеофіт; апарат випускає звукові хвилі певної чистоти