Дизайн кухні: найтиповіші помилки

147

Сучасна кухня – це єдина система, як автомобіль: необхідно відразу вибрати потрібну комплектацію, а не сподіватися коли-небудь потім щось докупити. Причому якщо автомобіль в середньому купується роки на три або на п’ять, то хороша кухня прослужить років п’ятнадцять-двадцять. Пам’ятайте, що хороша кухня – це або унікальний виріб, зроблений за індивідуальним проектом, або творіння відомої фабрики. Мішати одне з іншим не можна. На жаль, багато українських замовників чомусь дуже люблять «доопрацьовувати» продукцію навіть провідних світових брендів: змінюють матеріали на ті, яких немає в асортименті, додають стільниці, зроблені місцевими умільцями, видозмінюють вузли конструкцій. Нічого доброго з цього не виходить. Уникнути дурних помилок вам допоможуть, наприклад, в corf-mebel.ua

Ручки, що заважають відкривати ящики

Виступаючі ручки – підступна річ. Вони здатні зменшити кут відкривання дверцят шафки, розташованої в кутку, з 90 градусів, скажімо, до 87. Здавалося б, дрібниця, але ящик при цьому перестає нормально висуватися.

Робочі поверхні і підлоги з натурального мармуру

При всій своїй візуальної привабливості цей матеріал має пористу структуру – якщо дивитися під мікроскопом, вона нагадує нижню поверхню капелюшка гриба. Бруд проникає глибоко в товщу мармуру, і відмити її неможливо. Стільницю зі штучного каменю чи граніту чистити набагато простіше.

Занадто протяжна робоча поверхня

Якщо площа кухні велика, велика спокуса побудувати всі меблі в ряд уздовж стіни. Але в результаті процес готування перетвориться на низку спринтерських забігів від одного кінця кухні до іншого. Якщо планування приміщення дозволяє, краще вибрати «острів» або П-подібну конструкцію: площа робочої поверхні та ж, але бігати нікуди не потрібно. Вершини так званого «робочого трикутника» – мийка, плита і холодильник – повинні знаходитися поблизу один від одного.

Вузькі «лабіринти»

Відстань між фасадами П-образної кухні або кухні з «островом» має бути не менше 120 см. Тоді ящики будуть висуватися повністю, а господарям залишиться достатньо місця для проходу.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!