Дистанційна робота: плюси і мінуси

1359

Останнім часом дедалі більше людей схиляються до вибору роботи на відстані. Ця стаття для тих, хто ще погано уявляє собі, що таке дистанційна робота, які у неї плюси і мінуси.
Обов’язковими якостями для тих, хто хоче, щоб робота на дому стала єдиним джерелом доходу, повинні бути самостійність, дисциплінованість, цілеспрямованість і професіоналізм. А щоб оцінити свої сили, і дізнатися безліч нюансів, шлях у фріланс найкраще починати з підробітків. До речі, більш докладно на цю тему можна почитати тут: https://linkbez.pro/
Плюси віддаленої роботи
Дистанційна робота дозволяє бути більш вільним. Цілі і завдання ви ставите перед собою самі, над вами не стоїть злий начальник, вічно чимось незадоволений, а колеги інтригани не вставлятимуть вам палиці в колеса. Вам не доведеться, коли вся робота на сьогодні вже зроблена, відсиджувати годони, гроші ви отримуєте за виконані замовлення. Телеробота (це ще одна назва віддаленої роботи) так само дає свободу у визначенні вартості ваших послуг.
Ви самі собі хазяїн і самостійно складаєте графік роботи. Вам не треба рано вставати, поспішати, боячись спізнитися. Не треба втискуватися в переповнені автобуси або вагони метро, годинами стояти в пробках. Підрахуйте, скільки в тиждень ви витрачаєте часу і грошей (бензин, квиток на метро), на те, що б дістатися на роботу. Нехай грошей йде не багато (хоча у тих, чия робота знаходиться далеко від будинку сума може вийде пристойна), зате часу багато (в середньому близько 10 годин на тиждень).
Жінкам не треба годинами просиджувати перед дзеркалом, щоб зробити зачіску і макіяж. Робота на дому не вимагає дрес-коду.
Працівнику не загрожує звільнення. Втрата одного клієнта компенсується незабаром трьома або чотирма іншими. Якщо ви професіонал своєї справи, ну або людина, вам не загрожує нестача замовлень.
Робота на віддаленому доступі дозволяє більше часу проводити з близькими і рідними. А якщо ви молода мама, що може бути краще?!
Якщо ви трудоголік, можете працювати у вихідні і святкові дні, хоч цілодобово, тут немає ніяких перешкод.
Великий плюс і великі можливості дає робота на відстані людям, які проживають в провінції, де безробіття і де повністю відсутній попит на такі спеціальності як, вебдизайнер або програміст.
Для деяких фрілансерів саме дистанційна робота стає сходинкою до побудови власного бізнесу.
Телеробота може бути додатковим заробітком. Наприклад, на Заході, де дистанційна робота досить поширене явище, більшість використовують її саме як додаткову можливість заробити.
Мінуси дистанційної роботи
Для неорганізованих і недисциплінованих людей робота на відстані загрожує зниженням продуктивності. Коли ніхто не стоїть над душею, не підганяє і навколо маса спокус ухилитися, таким людям деколи складно себе змусити працювати їх розхолоджує відсутність чіткого графіка.
Дистанційна робота робить людей, в якійсь мірі затворниками. Будь-яка людина має потребу в регулярному спілкуванні, і якими б не були ті чи інші відносини (погані або хороші), вони формують світогляд, позначаються на інтелектуальному і духовному розвитку. Спілкуючись, ми отримуємо життєвий досвід, знаходимо друзів і ворогів, отримуємо необхідну підтримку, загартовуємося в конфліктних ситуаціях і т.д.
Робота на відстані не дає матеріальної стабільності (особливо на перших етапах). Ви не отримуєте оклад, роботодавець не сплатить вам відпустку або лікарняний і не зробить відрахувань в пенсійний фонд, а якщо вирішите взяти кредит можуть виникнути складності.
Ви самі повинні шукати замовлення, ніхто не забезпечить вас роботою. Пошук клієнтів лягає на ваші «плечі» і на перших порах займає багато часу. Тому перші місяці (до тих пір, поки не створиться стійка база клієнтів), графік роботи буде нестабільним.

Прокоментуєте?